Adana'nınKozan ilçesi Özbaşı Mahallesi'nde 27 yaşından bu yana muhtar seçilen ve 10. döneminde de 50 oy alarak yeniden göreve gelen 75 yaşındaki Mehmet Avcı  köyde hizmetleri ve 48 yıllık görev süresiyle takdir topluyor.

lk seçimde ve 2024 seçimlerinde kendisine rakip çıktığını belirten muhtar Avcı bu seçime kadar rakipsiz seçimlere girdiğini söyledi. 117 seçmenleri olduğunu açıklayan Avcı "Ben 50 oy aldım rakiplerim 20-21 oy aldı.  7 cumhurbaşkanı değiştirdiğimi hatırlıyorum. 19 vali değişti Adana'mızda, çok kaymakam değişti. Hepsini gördük şükür. 18 de başbakan değişti" dedi.   

53 Yılın Sıcaklık Rekoru Kırıldı 53 Yılın Sıcaklık Rekoru Kırıldı

"Çalışıp Emekli Olsam 2 Kere Emekli Olmuştum"

Köy halkı için fedakarca çalıştığını söyleyen Avcı, "1974 yılında yeşil bir cip almıştım ve vatandaşa hizmet ettim. Sonra kamyon aldım herkese koşmaya çalıştım, köylümü sırtımızda taşıdım. Onlar da sağ olsun her seçimde takdir ettiler görev verdiler. Ben sadece köyüm değil tüm çevre köylere de yardım ederdim. Çalışıp emekli olsam 2 kere emeklilik hak etmiştim. Muhtarlara önerim köylüyü ayrıştırmaz, birlik beraberliği sağlar ise halk takdir ediyor. Seçim bittikten sonra seçim unutulur, hizmet başlar. Herkese eşit olursan her zaman sevilir sayılırsın" diye konuştu.  
"Köylerde Muhtarlık Sürmeli"  

Türkiye'de muhtarlık tartışmaları değerlendiren Avcı, "Bence köylerde muhtarlık sürmeli. Ancak merkez mahallelerde ben şahsen gerekli görmüyorum. Arkadaşlar gücenmesin. Köylerde elektrik, yol, su tüm eksiklikleri muhtar aracı olup koşturur. Ama merkezlerde zaten polis orada, belediye, kaymakamlık orada. Köylerde muhtarlık daha çok aktif ama merkezde pek gerek yok diye düşünüyorum" dedi.  
Muhtar Mehmet Avcı mahallesinde bazı bölgelerin asfalt eksiği olduğunu ifade ederek, şimdi onu yaptırmak için çalıştığını kaydetti. 
 

Kaynak: İHA