İlk yıl küme düşme tehlikesi yaşayan takımı ligde tutmayı başardıklarını ve ikinci yıl ise büyük çabalarla takımı ikinci lige çıkardıklarını belirten Han, kulübün şimdiki durumunun kendisini derinden üzdüğünü ifade etti.
Mehmet Ali Han, "Şu anda herkes egosunu bir kenara bırakıp sadece Karaman Futbol Kulübü’nü düşünerek hareket etmeli. Maalesef, kulübün bugünlere geleceğini önceden görmüştüm. Bu nedenle, kulübün belirli bir gelire ulaşması için çeşitli çabalar sarf ettim. Güneş paneli, tesis ve diğer projeler gibi altyapı yatırımları önerdim. Bunları defalarca dile getirdim. Bu kulüp için gözyaşları döküp büyük miktarda paralar harcadık. Hepsi Karaman’ımız için helali hoş olsun" dedi.

Karaman'da iş yapan iş adamları kadar zengin olmadığını ancak paylaşmayı bildiğini vurgulayan Han, "Götüreceğimiz hiçbir şey yok, amacımız sadece memleketimiz. Eğer acilen el atılmazsa, kulüp kaybolacak ve bütün emekler boşa gidecek. Halbuki Karaman halkı futbolu sevmişti; çocuklarımız, annelerimiz, babalarımız bu sporu benimsemişti. 160.000 nüfuslu bir şehir düşünün, Türkiye’nin sanayisinde önde gelen şirketlerin yer aldığı bir şehir. Maalesef, bu şirketlerin hiçbiri kulübe destek olmuyor, bu çok üzücü" ifadelerini kullandı.

KMÜ’de Yaklaşık 110 Bin Evin Elektrik Enerjisi Üretildi KMÜ’de Yaklaşık 110 Bin Evin Elektrik Enerjisi Üretildi

Herkesin, sponsorluk karşılığı, reklam karşılığı veya kombine bilet alarak gücü yettiği kadar destek olması gerektiğini belirten Han, "Miktarlar net olmalıdır. Her zaman olduğu gibi, küçük esnafımız ve seyircilerimiz elini taşın altına koyuyor ama Karaman’dan büyük para kazanan büyük şirketlerimiz hiçbir destek vermiyor. Zaman çok daraldı. Ne olur, gerçekten herkes üzerine düşeni yapsın. Bu kulübe yazık etmeyelim, bu kulübü seven insanları üzmeyelim, bu güzelim stadyumu çürümeye terk etmeyelim. Eğer bu yapılmazsa, herkes sorumludur. Bunu herkes iyi bilmeli; tarih bu insanları yazacaktır" dedi.

Kaynak: RÜZGAR RAMAZAN YEL