Baruthane Pilavcısı Kimdir? - Baruthane Pilavcısı Nerede? - Baruthane Pilavcısı Olayı Nedir? Baruthane Pilavcısı Kimdir? - Baruthane Pilavcısı Nerede? - Baruthane Pilavcısı Olayı Nedir?

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın mobil uygulaması "Tarım Cebimde" üzerinden, kurbanlık hayvanların küpe numaraları girilerek büyükbaş ve küçükbaş hayvanlara ait detaylara ve aşı bilgilerine ulaşılabiliyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların kurban ibadetlerini sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmeleri için tüm hazırlıklarını tamamladı. Bu kapsamda geliştirilen "Tarım Cebimde" uygulaması, vatandaşların satın almak istedikleri kurbanlıkların aşı durumlarını ve gerekli şartları taşıyıp taşımadıklarını sorgulamalarına olanak tanıyor.

3 ADIMDA KURBANLIK SORGULAMA 

Öncelikle, "Tarım Cebimde" mobil uygulaması cep telefonuna mobil uygulama mağazalarından indirilir.

Herkese açık "Hayvansal Üretim" ana menüsünden "Küpe Sorgulama" alt menüsü seçilir.

Gelen menüde, büyükbaş veya küçükbaş hayvan seçimi yapıldıktan sonra satın alınmak istenen hayvanın küpe numarası girilerek "Sorgula" butonuna tıklanır.

Sonuçlarda, hayvanın yaşı, türü, ırkı ve aşıları hakkında tüm bilgiler görüntülenebilir.

BAKAN YUMAKLI'DAN UYARI

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı da vatandaşlara kurbanlık hayvan alırken kurallara uyma konusunda uyarıda bulundu.

Bakanlığın Kurban Bayramı için çalışmalarına hız verdiğini ve bayramın son gününe kadar hassasiyetle çalışacaklarını belirten Yumaklı, “Bakanlığımızın ilgili tüm birimleri sahada olacak. Ancak bizim ekiplerimizin olmadığı noktada Tarım Cebimde uygulaması ile vatandaşlarımız satın alacakları hayvanların kontrollerini yapabiliyor. Çok kısa süre içinde hayvanın şeceresi görülebiliyor." dedi.

Bakan Yumaklı, vatandaşlara kurbanlık hayvan satın alırken bakanlığın belirlediği kurallara dikkat etmeleri ve uygunsuzluk gördüklerinde de yetkililere bildirmeleri konusunda ricada bulundu. 

Kaynak: www.tarimorman.gov.tr