Karaman İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Hisar Mahallesi’nde bulunan bir tekel bayisinden kendilerine zorla içki aldıran ve bir çocuğun da cep telefonunu gasp eden kişilerin olduğu yönünde gelen ihbar üzerine hemen harekete geçti. 

 Olayın yaşandığı Hisar Mahallesi'ndeki adrese kısa sürede ulaşan resmi ve sivil ekipler, mağdurların verdiği eşkaller doğrultusunda çalışma başlattı. Kısa sürede sonuca ulaşan ekipler şüphelilerden 24 yaşındaki Y.N.’yi , olaydan 20 dakika sonra gasp edilen cep telefonunu telefoncuya bin 500 liraya satarken, diğer zanlılar 27 yaşındaki H.E.Ş.  ve 25 yaşındaki A.G.’yi de Karaman Kalesi civarında yakalayarak gözaltına aldı. 


 
Y.N.’nin telefonu satarken rahat tavırlar sergilemesi ise güvenlik kamerasına yansırken gözaltına alınan gasp şüphelisi 3 kişi daha sonra ifadeleri alınmak üzere İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Burada işlemleri tamamlanan zanlılar Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sora adliyeye sevk edildi. Gasp şüphelileri çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 
                       

Kaynak: İHA