Günümüzün beğenilen ve güzelliğiyle ilgi odağı olan sevilen sanatçılarından olan Şevval Sam ile ilgili Şevval Sam Ne Zaman Ünlü Oldu?  Şevval Sam Nasıl Ünlü Oldu? Şevval Sam Nereli Alevi Mi? Şevval Sam Şu An Kiminle Evli? Gibi soruları sizler için araştırdık detaylar haberimizde….

Marmaris En Güzel Deniz Nerede? Marmaris En Güzel Deniz Nerede?


Şevval Sam Ne Zaman Ünlü Oldu?  
Oynadığı her dizi de başarı elde eden ve kariyer hayatında hep başarılı işlere imza atan Türk sanatçı ve oyuncumuz Şevval Sam 1990'lı yıllarda Metin Tekin ile olan evliliği sırasında ilk kez televizyon ekranlarında efsanevi Süper Baba dizisi ile tanındığı ve burada canlandırdığı Deniz/Derya karakteri ile akıllara kazındığı araştırmalarımız sonucunda öğrendik. 11 Kasım 1973 tarihinde İstanbul'da doğduğu ve  Annesi Leman Sam şarkıcı, babası Selim Sam müzisyen olarak bilinmektedir.

Sevval Sam (2)

Ailesinin kökenlerinin Balkanlar, Orta Anadolu, Doğu, Irak, Malatya’nın başka bir etnik kimliği ve Bulgaristan olduğunu söylemiştir. Kendisinden iki yaş büyük Şehnaz adlı bir ablası vardır. İlk ve ortaokulu Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulunda okuyan Sam, liseyi İstanbul Zincirlikuyu İnşaat Teknik ve Yapı Meslek Lisesi Restorasyon Bölümünde okudu. Yüksek öğrenimini Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümünde tamamladı. 1993-1999 yılları arasında Beşiktaş'ın Sarı Fırtına lakaplı efsane eski futbolcusu Metin Tekin ile evli kaldı ve bu evliliğinden Tarık Emir adlı oğlu oldu. Sam, aynı zamanda çeşitli film ve dizilerde rol almıştır. Türk televizyonlarının başarılı ismi her alanda başarısını kanıtlamış ve sevilen ünlülerimizden olarak bilinmektedir. Kendi gibi oğlu ve ailesi de sanatçılık yolunda olan ve aileden gelen bu başarı herkes tarafından takdir edilmiş ve beğenilmiştir..

Kaynak: HATİCE KARACA