Konya Büyükşehir Belediyesi Sema ekibinin de Türk Tasavvuf Musikisinden seçkiler ile Sema Ayini Şerifini icra ettiği gösteriyi yüzlerce vatandaş büyük ilgi, heyecan ve beğeniyle izledi.

Vefatının 750’inci yıldönümü dolayısıyla Mersin Millet Bahçesi eski stadyum etabında gerçekleşen 'Hz. Mevlana’yı Anma ve Sema Gösterisine', Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve birim müdürleri ile vatandaşlar katıldı. Etkinlikte konuşan Başkan Gültak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2023 yılının Mevlana yılı olarak ilan edildiğini hatırlatarak, "Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay ile görüştük. Konya, maddi veya manevi hizmetlerini eksik etmeyen bir belediyemizdir. Bizleri kırmadılar. Ekipleriyle birlikte, vuslat günü bu yıla yayıldığından farklı illerde programlar yapılıyor. Sema ekibi bugün de bizleri şereflendirdi” dedi.

“Vatandaşımızın her zaman yanında olacağız, taleplerini yerine getireceğiz”

 “Tüm insanlığın Hz. Mevlana gibi ulu zatların, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in ve kitabımız olan Kuran’ın, kardeşlik ve barış felsefesini anlamasını yüce Allah’tan temenni ediyorum” diyen Gültak, "Bizler de göreve geldiğimiz ilk günden bu yana bölgemizde yaşayan farklı din ve mezhep gruplarına mensup vatandaşlarımızın arasında hiçbir ayırımcılık yapmadık, herkese eşit davrandık. Özellikle kadınlar ve gençlere yönelik projeler gerçekleştirdik. Gençlerimiz için ilk kez etüt merkezi ve ders çalışacakları kütüphaneler açtık. Kadınları farklı şehirlere kültür, tarih ve doğa gezilerine götürüyoruz. Kültür evlerimizi kadınların hizmetine sunduk. Sizler bizim yanımızda olduğunuz sürece, bizler de her zaman sizlerin yanındayız. Bu güzel buluşmayı organize eden bürokratlarımıza, Konya’dan gelen misafirlerimize ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sema gösterisinin sonunda Başkan Gültak’a semazen kavuğu hediye edildi. İHA

Editör: Mustafa ÖZÜNAL