ChatGPT Ücretsiz mi? ChatGPT nedir? ChatGPT özellikleri nelerdir? ChatGPT hangi alanda kullanılır? gibi soruların cevabı haberimizde.. ChatGPT Ücretsiz mi? ChatGPT nedir? ChatGPT özellikleri nelerdir? ChatGPT hangi alanda kullanılır? soruları herkes tarafından araştırılıyor.

ChatGPT nedir? ChatGPT, OpenAI tarafından geliştirilen bir yapay zeka olarak karşımıza çıkıyor. 30 Kasım 2022 tarihinde ilk kez karşımıza çıkan bir yapay zeka modelidir.

ChatGPT özellikleri nelerdir? Yapay zeka olan bu ChatGPT 30 Kasım 2022 tarihinde karşımıza çıksa da kısa sürede insanları etkisi altına alan bir uygulama oldu. Hem sektörel alanda hem de özel hayatımızda ChatGPT'nin etkisini görmeye başladık. İnsanlar tarafından birçok merak edilen konu sohbet havası içerisinde ChatGPT'ye soruluyor ve üst düzey cevaplar alınması ile birlikte birçok kitleyi kısa süre içerisinde kendine çekmeyi başardı. Hayatımızın her alanında karşımıza çıkmaya başlayan ChatGPT'nin özellikleri nelerdir? işte cevabı…

BİK Analitik Tescillendi BİK Analitik Tescillendi

  • Metin oluşturma.
  • Çeviri yapabilme.
  • Hataları bulma.
  • Metni özetleme ve anlatma.
  • Önerilerde bulunabilme gibi birçok özelliği ile karşımıza çıkıyor.

ChatGPT hangi alanda kullanılır? Önümüzdeki yıllarda ChatGPT birçok alanda etkisini daha çok göstereceği şimdiden insanlar tarafından bilinse de iş yükünü de azaltacağının bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. ChatGPT aslında sektörel bazda baktığımızda insanlar için tehlike çanlarının çaldığını da bize bir nebze de olsun duyuruyor. Artık hayatımız yapay zekaya teslim olacak ve insanların çoğu iş sektöründen elini çekecek. Birçok insana fayda sağlayan ChatGPT peki hangi alanda kullanılıyor? ChatGPT birçok şirket tarafından müşteri hizmetleri alanında kullanılıyor. Öğrenciler, öğretmenler ve birçok kişi de bu ChatGPT soru sorma özelliğinden faydalanıyor. ChatGPT'den istedikleri cevabı fazlası ile alıyorlar. İş sektörü ise yorumlama özelliğinden faydalanarak çeşitli projeler için yorum ve çevirme yaparak hayatlarını kolaylaştırıyorlar.

ChatGPT Ücretsiz mi? Herkes tarafından gündemde olan ChatGPT Ücretsiz mi? ChatGPT belli bir kullanımdan sonra ücrete tabi oluyordu. Artık bu yapay zeka modelinin sadece premium üyeler için değil, herkes için ücretsiz olacağı duyuruldu.

Kaynak: R. Rüzgar Yel