Karaman’da GSB Spor Okulları Kayıtları Başladı Karaman’da GSB Spor Okulları Kayıtları Başladı
Okul Sporları faaliyetleri kapsamında Sakarya’da düzenlenen Okul Sporları Küçükler, Yıldızlar, Gençler A-B) Taolu ve Sanda Wushu Türkiye Şampiyonasına Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü wushukungfu antrenörü Kadir Safa Bayraktar eşliğinde hazırlanan Karaman ekibi 4 gün süren şampiyona sonunda 4’ü altın olmaz üzere toplam 7 madalya kazanarak madalya kürsüsünde yer aldı.
Şampiyonada Taolu kategorisinde mücadele eden Karaman Özel Karadağ Ortaokulu öğrencisi Asya Küçük, küçükler 32 form Changquan ve 32 form Jianshu (ince kılıç) kategorisinde Türkiye şampiyonu, Sabiha Gökçen Ortaokulu öğrencisi Ayşe Ece Arıkan küçükler 32 form Changquan ve küçükler 32 form Gunshu (sopa) kategorisinde Türkiye üçüncüsü, Mevlana Ortaokulu öğrencisi Meryem Naz Soyyiğit yıldızlar 1.guidin Gunshu(sopa) kategorisinde Türkiye ikincisi, Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Buğlem Sümeyye Akkafa gençler Qianshu (mızrak) ve gençler Jianshu (ince kılıç) kategorilerinde Türkiye şampiyonu oldu.
Sakarya’da düzenlenen şampiyonada dereceye giren sporcuları tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Karadeniz, “Okul sporları müsabakalarından bu yıl güzel bir ivme yakaladık. Bu başarılara son olarak wushu kungfu branşından gelen başarılarda eklenerek bizler için gurur kaynağı oldu. Sporcularımız her alanda ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyorlar. Sporcularımızın başarısında ve bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sakarya’da düzenlenen şampiyonada dereceye giren sporcularımızı ve antrenörümüzü tekrar kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Kaynak: HATİCE KARACA