Gazi Eğitim Buluşmaları ile Eğitimde Yeni Ufuklar

Gazi Eğitim Buluşmaları (Öğretmen Akademisi), katılımcılarına mesleki anlamda değer katmaya devam ediyor. Karaman’ın kalbi niteliğindeki Gazi Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen etkinlikler, öğretmenleri alanında uzman isimlerle buluşturarak, eğitimde yeni ufuklara yelken açmalarını sağlıyor.

Bilimsel Araştırma Yöntemleri Eğitimi

Programın önemli etkinliklerinden biri, 22 Mayıs’ta Necmettin Erbakan Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Matematik Eğitimi Anabilim Dalı'ndan Dr. Öğr. Üyesi Fatih Kaleci tarafından verilen bilimsel araştırma yöntemleri eğitimi oldu. İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç’ın da katıldığı bu etkinlikte, Dr. Kaleci öğretmenlere bilimsel araştırma süreçlerinin derinliklerini anlattı. Konu belirleme ve problem tanımlama, literatür taraması, hipotez geliştirme, araştırma tasarımı ve yöntem belirleme, veri toplama ve veri analizi gibi konular kapsamlı bir şekilde ele alındı. Dr. Kaleci, interaktif bölümlerle öğretmenlerin sorularını yanıtlayarak, pratik bilgiler sundu.

Uzman Isimler Ogretmen Akademisinde1

Teşekkür ve Devam Eden Programlar

Etkinlik sonrasında, İsmail Kılınç, sunumundan dolayı Dr. Fatih Kaleci’ye teşekkür etti ve öğretmenlerin katılımı ile özverili çalışmalarından dolayı memnuniyetini dile getirdi. Benzer eğitim programlarının devam edeceğini belirtti.

Gazi Eğitim Buluşmaları, bilimsel araştırma yöntemleri ile sınırlı kalmayıp, müzelerden bilim merkezlerine, nitelikli fen eğitiminden tasarım odaklı düşünmeye kadar geniş bir konu yelpazesinde öğretmenlere gelişim imkanları sunuyor. Her bir oturum, eğitimcilerin mesleki gelişimlerini destekleyerek, onları bilgiyle donatılmış bireyler haline getiriyor.

Öğretmen Akademisi 7 Haziran'a Kadar Devam Edecek

Fırsat Bu Fırsat Diyenler Sahil Kentlerine Akın Ediyor Fırsat Bu Fırsat Diyenler Sahil Kentlerine Akın Ediyor

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Gazi Eğitim Buluşmaları (Öğretmen Akademisi), çağın gerekliliklerine uygun içeriklerle öğretmenlere destek olmaya devam ediyor. Gazi Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki Öğretmen Akademisi, 7 Haziran tarihine kadar devam edecek.

Kaynak: RÜZGAR RAMAZAN YEL