Sinan Ateş Kimdir?
Sinan Ateş, 14 Ağustos 1984 tarihinde Balıkesir’de doğmuştur. Milliyetçi Hareket Partili bir ailenin oğlu olan Sinan Ateş’in annesi Giresunlu babası ise Balıkesirli olarak karşımıza çıkıyor. Sinan Ateş, 2006 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümünü bitirdikten sonra Doktora derecesini aldığı Hacettepe Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. Siyasî kariyeri boyunca Ülkü Ocakları bünyesinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2019-2020 yılları arasında ise  Ülkü Ocakları genel başkanlığını üstelenmiştir. Siyasi kariyerine baktığımız Sinan Ateş, 15 Temmuz Darbe Girişimi'nin ardından Milliyetçi Hareket Partisi bünyesinde kurulan FETÖ Komisyonunda başkanlık yaptığı biliniyor. Tarihçi, akademisyen ve siyasetçi olarak karşımıza çıkan Sinan Ateş’in özel hayatına baktığımızda ise, evli ve 2 çocuk babası olarak karşımıza çıkıyor. Sinan Ateş’in Bengisu ve Banuçiçek adında iki kız çocuğu vardır.

Kredi Kartı Aidat İadesi Dolandırıcılığına Dikkat: Bu Linklere Sakın Tıklamayın! Kredi Kartı Aidat İadesi Dolandırıcılığına Dikkat: Bu Linklere Sakın Tıklamayın!

Sinan Ates Davasi Nedir1


Sinan Ateş Davası Nedir?
30 Aralık 2022 tarihinde Ankara'da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Sinan Ateş’in davası ise merak konusu oldu. Peki Sinan Ateş Davası Nedir? 30 Aralık 2022 tarihinde eski Ülkü Ocakları Başkanı ve akademisyen Sinan Ateş, Eray Özyağcı'nın silahlı saldırısına uğrayarak hayatını kaybetmişti. Olayın ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, saldırıya ilişkin soruşturma başlattı. O dönem Doğukan Çep, azmettirici olduğu gerekçesiyle tutuklanmıştı.Saldırgan Eray Özyağcı ise Yunanistan'a geçiş yapmaya çalıştığı sırada Edirne'de yakalanarak tutuklanmıştı. Eray Özyağcı'nın, daha öncesinde Doğukan Çep ile Türkmen Dağı'nda gönüllü olarak YPG ve Suriye Ordusu'na karşı savaştığı da biliniyor. Eray Özyağcı'nın silahından çıkan kurşun ile hayatını kaybeden Sinan Ateş’in davası bugün 22 sanığın yargılanması ile tekrar başladı. Sanık Eray Özyağcı, polise ve savcılığa verdiği ifadeyi değiştirerek, kendisini Doğukan Çep’in azmettirdiğini söyledi.

Kaynak: HATİCE KARACA