Bursa'da 31 Mart yerel seçimlerinde merkez Osmangazi ilçesi Gökçeören Mahallesi’nde 3 aday arasından 96 oy alarak seçilen 51 yaşındaki  Emin Batmaz , dün öğle saatlerinde muhtarlık görevi için mazbatasını alacaktı. Evli ve 2 çocuk babası olan Batmaz, sabah saatlerinde çocuğunu okula bıraktığı sırada kalp krizi geçirdi.

Vatandaşların imkanlarıyla hastaneye kaldırılan ve hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Batmaz’ın cenazesi Gökçeören Camii’nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları içinde köy mezarlığına defnedildi. 

"Stresli Bir Süreçten Geçti"

Karaman ve Yurtta Hava Durumu Karaman ve Yurtta Hava Durumu

Gökçeören Köyü Dernek Başkanı Ali Bayram, “Muhtarımız dün saat 11’de gerçekleştirilecek olan mazbata töreni için hazırlık yaptı. Çocuğunu okula bırakırken, kalp krizi geçirdi. Köydeki yakınları hastaneye yetiştirmek isterken yolda kalbi durmuş. Hastanede gerekli müdahaleler yapıldı ama muhtarımızı kurtaramadık. 31 Mart mahalli seçimlerinde 3 adayımız vardı. Emin Batmaz 96 oy alarak muhtar seçildi. 11.00’de mazbata töreni vardı, sabah 09.00’da vefat etti. Böyle bir olay yaşadık. Böyle bir şey daha önce yaşandı mı bilmiyoruz ama köy halkı olarak acımız çok büyük.  Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın. Zor bir süreçten geçti, stresli bir dönemdi. Köyümüz için hayırlısı ne ise o olsun” diye konuştu. 

Mazbatasini Alacagi Gun Vefat Etti1
              

Kaynak: İHA