Altın Çocuk Görkem’den Altın Madalya Altın Çocuk Görkem’den Altın Madalya
Eğitim öğretim yılı başından bu yana okulun rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri ile okul idaresi ve öğretmenlerin işbirliğinde, gençleri ekranlardan ve sanal oyunlardan uzak tutabilmek, zihinsel ve sosyal becerileri artırabilmek amacıyla verilen eğitimlerin ardından, dönem sonuna yaklaştığımız şu günlerde düzenlenen turnuvada tüm öğrencilerin katılımını destekleyici bir davranış sergilendi.
Turnuvaya katılımın dahi ödül sebebi olduğu turnuvada öğrenciler, Reversi ve Mangala olmak üzere iki kategoride kıyasıya yarıştı. Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü ile ilimizdeki diğer okullarda görev yapan akıl zekâ oyunları eğitmeni rehber öğretmen/psikolojik danışmanların hakemliğinde 13 Mayıs Pazartesi günü başlayan turnuva, 17 Mayıs Cuma günü gerçekleşen final turuyla sona erdi.
"Kaybedeni Olmayan Turnuva" sloganıyla başlanan etkinlikte, her iki oyunda da ayrı ayrı olmak üzere, birincilere bisiklet, ikincilere 1000 TL, üçüncülere 750 TL ödül verildi. Ayrıca dereceye giremeyen ancak yarışmaya katılan tüm öğrencilere, kazanıp kazanmadığına bakılmaksızın, sponsor firmalar ve okulun imkanları doğrultusunda, restoran, pastane ayakkabı ve kırtasiye çekleri, USB bellekler ve tişörtler çekiliş ile öğrencilere verildi.
Dereceye giren öğrencilere İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Abdurrahman Kurt, İsmail Kılınç, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Ali İyibaş, Mehmet Salih Koç tarafından hediyeleri verildi.
Turnuva, günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

Kaynak: HATİCE KARACA