Temel Yeterlilik Testi, Alan Yeterlilik Testi ve 5 dilde uygulanacak Yabancı Dil Testi şeklinde 3 oturumda gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile ilgili adayların sınav gününden önce sınav merkezlerini görmelerinde fayda olacağını belirten İl Müdürü Mehmet Çalışkan, adaylara yanlarında bulundurmaları gerekli belgelerle ilgili hazırlıklarını önceden yapmalarını tavsiye etti.

“Sınav saatinden 15 dakika önce sınav yerlerinde bulunma zorunluluğunuzu unutmayınız.”

İl Müdürü Çalışkan, gecikmelerin mağduriyetlere yol açmaması için sınavların başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarında bulunma zorunluluğu bulunduğunu vurgulayarak gerekli kimlik ve güvenlik işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için sınav başlangıç saatinden en az 1 saat önce adayların sınav merkezlerinde hazır bulunmasının fayda sağlayacağını belirtti.

“Kendi yeteneklerinize inanın ve hayallerinizi gerçekleştirme yolunda kararlı olun.”

Karaman’da Öğrenciler Açık Havada Ders Görüyor Karaman’da Öğrenciler Açık Havada Ders Görüyor

Sınavlarla ilgili hatırlatmaların ardından Çalışkan, gençlere inancının tam olduğunu belirterek “Hiç kuşkusuz bütün sınavların hayatımızda bir önemi ve yeri vardır. Biliniz ki, bu sınav sadece bir basamaktır; asıl başarı, yaşam boyu süren öğrenme ve gelişme yolculuğundadır. Sizler, ülkemizin yarınları ve umudusunuz. Her birinizin içinde barındırdığı potansiyel ve yetenek, ülkemizin geleceğini şekillendirecek. Bu bilinçle, sınavda karşınıza çıkan her soruya cesaretle ve özgüvenle yaklaşmanızı diliyorum. Unutmayın ki, başarıya giden yolda en önemli rehberiniz inancınızdır. Kendi yeteneklerinize inanın ve hayallerinizi gerçekleştirme yolunda kararlı olun. Bugüne kadar elde ettiğiniz bilgi birikimi, azminiz ve çalışkanlığınız sizlere bu zorlu yolda en büyük destek olacaktır.” dedi.

Kaynak: BÜLTEN