Karın Ağrısı Şikayetiyle Gitti 10 Kiloluk Dev Tümör Çıkartıldı Karın Ağrısı Şikayetiyle Gitti 10 Kiloluk Dev Tümör Çıkartıldı
Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde TRSM Sorumlu Hekimi Dr. Öğr. Üyesi Dudu Demiröz koordinatörlüğünde Hemşire Fatma Çavuşoğlu ve Psikolog Nesrin Duru tarafından “24 Mayıs Dünya Şizofreni Günü” kapsamında farkındalık programı yapıldı. Şizofreni hastalığı olan kişiler için önyargı ve damgalamayı önlemek amacıyla yapılan programa TRSM danışanları ve yakınları ile hastanemiz çalışanları katıldı. Programda şizofreni hakkında bilinmeyen ya da yanlış bilinen konulara değinilirken bu hastalık hakkında bilgilendirici bir sunum gerçekleştirildi.
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç Dr. Halil İbrahim Taşcı “Şizofreni hastalarını ve ailelerini görmezden gelmek, toplum dışına itmek tedavi almalarını ve sosyal uyumlarını bozmaktadır. Sosyalleşme, hayatın içine karışma en önemli tedavilerden biridir. Bu hastaları toplumdan dışlamak, iş vermemek ve ilişkiyi kesmek onlara verebileceğimiz en büyük zararı verir. Özellikle bugün şizofreni farkındalık gününde ve bundan sonra bu arkadaşlarımızı görmezden gelmeyelim.” dedi.

Kaynak: RÜZGAR RAMAZAN YEL