BİLSEM öğrencileri, ’Elma Posasından Üretilen Aktif Karbonun Boya Duyarlı Güneş Hücrelerinde (DSSC) Karşıt Elektrot Potansiyelinin Belirlenmesi’ ve ‘Gıdalardaki Aflatoksinlerin Etkili Ekstraksiyonu İçin Çevre Dostu, Yeni Bir Adsorban: Elma Posasından Üretilen Aktif Karbon’ adlı projelerini KMÜ Mühendislik Fakültesi ile Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (BİLTEM) laboratuvarlarında yapılan analiz çalışmaları neticesinde tamamladı.

BİLSEM Okul Müdürü Rahman Mazılıgüney, Müdür Yardımcısı Fatih Gülşin, Danışman Öğretmen Goncagül Balasar Ünlü ve öğrenciler projelerinin tamamlanmasının ardından Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı’yı ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nevzat Aydın’ın da yer aldığı ziyarette okul yönetimi ve öğrenciler, proje aşamasında kendilerine destek veren BİLTEM’de görev yapan Doç. Dr. Hacer Sibel Karapınar ile Doç. Dr. Erdi Akman’a da teşekkür etti.

LGS Başvuruları Bugün Sona Eriyor LGS Başvuruları Bugün Sona Eriyor

Rektör Gavgalı, projeleri ile TEKNOFEST’e katılacak öğrencileri gönülden tebrik ettiğini ifade ederek, başarılar diledi.

Kaynak: R. Rüzgar Yel