500 Bine Yakın Araca İşlem Yapıldı 500 Bine Yakın Araca İşlem Yapıldı

Profesör olarak bilinen ve alanında başarılı işler yapmış olan Bekir Karasu’nun ölümü herkes tarafından merak edilmiş ve bir çok sosyal ağ da Bekir Karasu Kimdir Ve Nerelidir? Bekir Karasu Olayı Nedir? Gibi soruların sıkça araştırılması sonucu derlediğimiz haberimizin detayları sizlerle…
Bekir Karasu Kimdir Ve Nerelidir?
1965 yılında Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde dünyaya gelen ve ülkemizin başarılı profesörlerinden  olan Bekir Karasu İlk ve orta tahsilini tamamladıktan sonra Konya Gazi Lisesi’nden mezun olduğu 1982 yılında İ.T.Ü. Kimya-Metalurji Fakültesi Metalurji Mühendisliği Bölümü’ne girerek 1986 yılında iyi bir dereceyle lisans eğitimini tamamlamış oldupu bilinmektedir.eğitim hayatını başarılı bir şekilde tamamlayan ve 1994 yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Seramik Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyeliği görevine başladığı da araştırmalarımız arasındadır. Nisan-Ekim 1997 tarihleri arasında Japonya’da Seramik Gelişim Teknolojisi II adlı kursa katılan Bekir KARASU Anadolu Üniversitesi’nin ardından Eskişehir Teknik Üniversitesi bünyesinde eğitim vermeye başlamış olduğu da bilinmektedir.

Bekir Karasu Kimdir Ve Nerelidir1
Bekir Karasu Olayı Nedir?
Geçtiğimiz günler de Eskişehir’de 5 gün önce evinden çıktıktan sonra kendisinden haber alınamayan Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde (ESTÜ) görevli öğretim üyesi Prof. Dr. Bekir Karasu'nun  Porsuk Çayı'nda ellerinden iple bağlanmış halde cesedi bulunması üzerine edindiğimiz ve derlediğimiz bilgiler doğrultusunda Bekir Karusu’nun ön otopsi raporunda boğularak öldürüldüğü söylenmiş ve ilk başlarda beş kişilik bir grubun Karusu’nun aracına binerek ilk önce gasp edip daha sonra boğularak öldürüldüğü söylenmiştir. Yapılan kamera incelemesi sonucu yakalanan beş kişilik gruptan beşinin yakalandığı ve 2 kişinin de halen araması olduğu edindiğimiz bilgiler arasındadır..

Kaynak: HATİCE KARACA