Karaman ve Yurtta Hava Durumu Karaman ve Yurtta Hava Durumu
8 Nisan'da, Ramazan Bayramı tatili 9 gün olarak belirlendiği için kargo firmalarının çalışma saatleri merak konusu oldu. Öncesinde, bazı işletmeler yarım gün hizmet verecek; bankalar, eczaneler, noterler ise 8 Nisan öğleye kadar açık olacak. Kargo bekleyenler ise arife gününde dağıtım olup olmayacağını merak ediyor.
Kamuda 9 günlük idari izin kapsamında, 8 Nisan Pazartesi günü kamu kurumları ve kuruluşları kapalı olacak. Normalde kargo şirketleri çalışacak ancak PTT kargo ve şubeleri devlet kurumu olduğundan 8-9 Nisan'da hizmet vermeyecek.
Yurtiçi, MNG, Sürat, UPS, Aras gibi diğer kargo firmaları özel kurumlar olduğu için arife günü çalışmaya ve teslimat yapmaya devam edebilirler. Kargo bekleyen vatandaşlar, çalıştıkları kargo firmasının müşteri hizmetlerine bağlanarak bayram öncesinde teslimat yapılıp yapılmayacağını öğrenebilirler.
PTT Kargo kamu kurumu olduğu için, 10 Nisan tarihinde açık olmayacak. Diğer kargo firmaları ise normal günlerde olduğu gibi çalışmaya devam edecek. 9 Nisan arife günü olduğu için kargolar yarım gün çalışacak.
Aile Sağlığı Merkezleri (Sağlık Ocağı) kapalı olacak. Devlet Bankaları faaliyet vermeyecek. Hastaneler (acil servis dışında) kapalı olacak. Eczaneler 9 Nisan arife öğleye kadar açık olacak, bayramda nöbetçi eczaneler hizmet verecek.
Borsa İstanbul, özel bankalar ile aynı sınıfta yer aldığı için aynı zaman diliminde çalışmalarına devam edecek. Arife günü 13.00’a kadar açık olacak.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI