“Pancar Susuz Olmaz, Üretmek İçin Su İstiyoruz” “Pancar Susuz Olmaz, Üretmek İçin Su İstiyoruz”

Vatandaşlar Türk Hava Yollarınca kara listeye alınan Baruthane Pilavcısı sahibi kimdir? Baruthane Pilavcısı işletmecisi kimdir? Baruthane Pilavcısı neden kara listede? Bartuhane Pilavcısı adresi ? Baruthane pilavcısı menüsünde neler var? sorularının cevaplarını araştırmaya başladı.

Türk Hava Yolları uçuş esnasında kendi markasına ait pilavı yediği görüntüleri sosyal medyada paylaşan Baruthane Pilavcısı’nın işletmecisi Nedim Şahin Türk Hava Yollarının kara listesine adını yazdırdı. Kendisine has el lezzetleriyle adından söz ettiren Baruthane Pilavcısı işletmecisi Nedim Şahin uçak içerisinde kendisine ikram edilen yemekleri yemek yerine kendisinin ürettiği ürünleri yemeyi tercih etmiş ve bu anları da “Bugün Ne İçeceğiz?☕️ ✈️” “Bugün Ne Yiyeceğiz?😉✈️” etiketi altında sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

Aslen Sivaslı olan ancak İstanbul’da doğup büyüyen Baruthane Pilavcısı işletmecisi Nedim Şahin annesinin el lezzetinden ilham alarak kendi markasını yaratmış iş insanıdır. Sosyal medyada 100 bin takipçisi olan Nedim Şahin günlük hayatından kesitleri paylaştığı hesabında uçuş esnasında sunulan ikramları yemek yerine yanına aldığı tavuk pilav ile Türk Hava Yollarının bir yıl boyunca uçuşlarında men ettiği kara listesine girmeyi başarmıştır.

Şişli ve Beşiktaş’ta yer alan iki şubesiyle yüzün üzerinde çalışanıyla hizmet veren Baruthane Pilavcısı menüsünde ; Pilav Üstü Arnavut Ciğeri, Pilav Üstü Sivas Kavurma, Pilav Üstü Çoban Salata, Pilav Üstü Nohut, Bulgur Üstü Kuru Fasulye, Tavuk Suyu Çorba, Sivas Kuzu Kelle Çorbası, Domates Çorbası, Yayla Çorba gibi ürünler yer almaktadır.

Kaynak: RÜZGAR RAMAZAN YEL