2022 yılında Bolu’nun Borazanlar Mahallesi’nde Melisa Öztürk, bir restoranda işe başladı ve burada komilik, garsonluk yaptı. Restoranın müdürlüğünü yapan Kadir Kılıç ile aralarında tartışmalar yaşandı ve sonucunda işten ayrıldı. Bir süre sonra Melisa Öztürk, çalışarak para biriktirdi ve babası Bahattin Öztürk’ün de desteğiyle o restoranı satın aldı. Başarısını hırsına borçlu olduğunu belirten Öztürk, dükkanında kazandığı ilk parayı duvara astı. Yöresel lezzetlerin sunulduğu bu restoranda Melisa Öztürk, bir yıl içinde Bolu’nun en çok sevilen lezzetleri arasında yer almayı başardı.

24 Yasindaki Genc Kovuldugu Isyerini Satin Aldi1

“Burada çalışırken kovuldum”

Recep Konuk: “Suya İhtiyacımız Var” Recep Konuk: “Suya İhtiyacımız Var”

Hırslı birisi olduğunu dile getiren Melisa Öztürk, “2022 yılının başlarında buraya işe başlamıştım. Çok uzun dönem burada çalıştım. Komilik, garsonluk yaptım. Burada çalışırken Kadir bey müdürümdü. Burada çalışırken kovuldum. Kadir beyle kavga etmiştik. Beni kovdu. Kovulduğum yeri satın almak güzel bir duygu. Aslında burayı satın almamda Kadir biraz tuzu biberi oldu. Hayatta zaten hırslı birisiyim. 2023 yılının Temmuz ayında da burayı devraldık” şeklinde konuştu.

“Kızımı bu konuda tebrik ediyorum”

Kızının başarısından dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Bahattin Öztürk, “Kızım bana bu süreçten bahsetmişti. Kadir beyle tartışmıştı. Sonradan da işten ayrıldığını söyledi. Ondan sonra azmetti. Çalıştı. Buraya devraldık. Kızımı bu konuda tebrik ediyorum” dedi.

“Benim ayağım kaymasın diye sektörde kendisini egale ettim”

İşten çıkararak önünü açtığını ifade eden Melisa Öztürk’ün işten çıkarılmasına neden olan Müdür Kadir Kılıç, “Ona kovmak demeyelim de ben geleceğini gördüm. Burayı satın alacağının farkındaydım o zamanlar. Sadece işten çıkarttık önünü açtık. Hırslı bir çalışandı. Benim ayağım kaymasın diye sektörde kendisini egale ettim. Aramızda herhangi bir kırgınlık yok” diyerek esprili bir dille duygularını ifade etti.

Kaynak: İHA