Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü öncülüğünde yapılacak olan, Servisli 11-15-24 Günlük ve Yürüme Mesafeli 11-15-20 günlük 2. dönem umre turlarımızın başvuruları başlamıştır.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan bilgilere göre başvuru ve kayıt işlemleri:

1. Umreye gitmek isteyenler ilan edilen umre turuna ait banka kodu ile Hac ve Umre Muhasebe Koordinatörlüğünce anlaşmalı bankalara açtırılan umre kurumsal tahsilat hesabına ticretini peşin olarak yatıracaklardır.

2. Ücretler Halk Bankası, Vakıf Bankası, Ziraat Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası,

Ziraat Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Emlak Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası Şubelerinden yatırılabilecektir.

3. Ücretini yatıran umre yolcuları İl/ilçe müftülüğüne müracaat ederek veya elektronik ortamda e-devlet üzerinden kayıtlarını yapabileceklerdir.

4. Umre yolcusu 2023-2024 umre kayıt form dilekçesini 2 nüsha halinde doldurarak ilgili müftülüğe teslim edecektir.

5. Müftülüğe geçerlilik süresi en az bir (1) yıl olan pasaport teslim edilecektir. 6. Umre yolcusu banka dekontu ile birlikte il sağlık müdürlüklerince belirlenen sağlık merkezlerinden birine giderek, Konjuge Meningokoksit Menenjit aşısını yaptıracak ve aşı kartımı umre süresi boyunca yanında bulunduracaktır.

NOT:

1- Kayıtlar için acele ediniz, kontenjanlar son başvuru tarihinden önce dolabilmektedir. 2- Uçakları gidiş geliş tarihlerinde yoğunluk, slot durumu veya olağan dışı durumlar ve diğer etkenler sebebiyle

değişiklik olabilmektedir. Bu gibi istisnai durumlarda Kafilelerin uçuşları broşür dışına çıkılarak en fazla 7 gün önce veya sonrasına planlama yapılabilecektir. 3- Herhangi bir sebeple umre vizesi alındıktan sonra vazgeçen ziyaretçilerden umre vize ücreti kesintisi yapılacaktır.

4- Aynı ilden kayıt yaptırıp farklı havalimanı seçenler iç hat bağlantısı imkanı olmaması durumunda kayıt yapılan ilin seyahat şartlarına uygun hareket edecektir.

Hemşerimiz Elvan, Kalyon Holding’de Hemşerimiz Elvan, Kalyon Holding’de

5- Diyanet İşleri Başkanlığı belirtilen programların iptaline, gidiş-dönüş tarihlerinde değişiklik yapmaya ve gerekli

hallerde her türlü tedbiri almaya yetkilidir.

UMRE YOLCULARINA VERİLECEK HİZMETLER:

1. Mekke - Medine Otel Konaklama

2. Yiyecek, İçecek

3. Cidde Mekke Medine arası ulaşım

4. 5. Uçak Bileti Vize Alımı

6. Mekke Servis Hizmeti

7. Mekke ve Medine Ziyaret Yerleri

C- UMRE YOLCULARINA VERİLECEK ESER VE MALZEMELER:

1. Kur'an-ı Kerim

2. Umre Yolcusu Rehberi, Kutsal İklimde Dua, Tavaf ve Sa'y duaları

3. Seyahat El Çantası

4. Seccade

5. Tespih ve Sırt Çantası

6. Maske

Başvuru ve detaylı bilgi için İl ve İlçe Müdürlüklerine müracaat edebilirsiniz yada +90 312 295 84 15 numarasını arayıp iletişim kurabilirsiniz.

umre ücretumre 2umre başvuruumre 1