Bülent Ersoy'a: Akıl sağlığından şüphe duyuyorum, gebersin! diyerek yaptığı çıkışlar Türkiye gündeminde yer bulan Yılmaz Morgül sosyal medyada kullanıcılar tarafından araştırılmaya başladı. Yılmaz Morgül Aslen Nerelidir? sorusu ise arama motorlarında aranmaya başladı. Peki Yılmaz Morgül Aslen Nerelidir?

Yılmaz Morgülden Bülent Ersoya: Akıl sağlığından şüphe duyuyorum, gebersin

Yılmaz Morgül Kimdir?

Tam adı İbrahim Yılmaz Morgül olan Morgül, 14 Ocak 1964 yılında  Beykoz'da doğmuştur.Babası İbrahim Morgül, annesi Fatma Morgül’dür. Feriha Tunceli ve Sözer Yaşmut'tan musiki dersleri alan ve 1988 yılında Adana'da sahneye çıkmaya başlayan Yılmaz Morgül, “Elveda İstanbul” adındaki ilk albümünü 1995 yılında piyasaya sürdü. "Elveda İstanbul", "Kız Sen Kimsin?" ve Zeki Müren'in de seslendirdiği "Bahçevan" adlı parçalarla tanınmıştır. Morgül, 1996 yılında cilt kanserine yakalandı. 7 yıl boyunca Amerika'da tedavi olduktan sonra sağlığına tekrar kavuştu. 2016 yılında katıldığı Survivor isimli yarışma programında, kendisine rahatsızlığından dolayı sakal tıraşı için özel izin verildi.

Yılmaz Morgül'ü çileden çıkaran cevap

Katıldığı televizyon programlarında 1982 doğumlu olduğunu söyleyen Yılmaz Morgül’ün gerçek yaşı, uzun süre gündem konusu oldu. Meslektaşı Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay'ın, 20 sene önce çekilmiş fotoğrafları sosyal medyada paylaşması ise, tartışmalara son noktayı koydu ve Morgül'ün 1964 doğumlu olduğu ortaya çıktı. 2016 yılında yayınlanan Survivor adlı yarışmada Ünlüler takımında yer almıştır. Yine aynı yıl yayınlanan, Rising Star Türkiye adlı yarışmada jüri olmuştur. Yılmaz Morgül, Kanal D ekranlarında yayınlanan Gelinim Mutfakta yarışmasının "Yıldız Yağmuru" dönemindeki konuk sunuculardan biriydi. 6 Aralık 2021 ile 10 Aralık 2021 tarihleri arasında programı Yılmaz Morgül sunmuştur.

Yılmaz Morgül, Sebastian Do'da sahne aldı İhlas Haber Ajansı

"DİĞER SANATÇI MODELLERİ GİBİ DEĞİLİM"

Alina Boz Kiminle Sevgili Oldu? Alina Boz Kiminle Evli? Alina Boz Kimdir? Alina Boz Kiminle Sevgili Oldu? Alina Boz Kiminle Evli? Alina Boz Kimdir?

Yılmaz Morgül şöyle konuştu:

Çok mutluyum, sanatımın yanı sıra birçok sağlık, eğitim ve yardımlaşma vakıflarıyla çalışıyorum. Kendimi bu konuda farkındalıkları çok yüksek sanatçı olarak görüyorum. Kimsesiz 0-6 yaş grubu çocuklar ve engelli çocuklar, lösemi hastası, down sendromlu çocuklarının bakımlarının ve ihtiyaçlarının gönüllülük esasına dayanarak elimden geldiğince çalışmalar yapıp onlara yardımcı olmaya çalışıyorum. 1 yıl içerisinde 500 engellimize konser gelirlerlerimle en iyisinden en güzelinden akülü sandalye temin ettim, onlar bu sayede ev hapishanelerinden çıkıp sosyalleşme imkanı bularak nefes alıyorlar. Ben de onların ve ailelerinin duaları sayesinde çok mutlu oluyorum. Bu dünya geçici, bütün sahne kıyafetlerimi Engelsiz Yaşam Vakfı'na bağaşladım. Diğer sanatçı modelleri gibi değilim, o yalak çevrede olmak istemiyorum, dünyanın her yerinde iyilik yapmak istiyorum, mesala Avustralya'da tsunami oldu gittim sokakta konser verdim yabancı starlarla. Ama ben böyle şeyleri dile getirmeyi sevmediğim için kimse bilmez.

Yılmaz Morgül'ün itirafı Survivor'a damga vurdu İhlas Haber Ajansı

Yılmaz Morgül Aslen Nerelidir?

Yılmaz Morgül, aslen Çayelilidir.

Kaynak: R. Rüzgar Yel