Bu yılın son Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı geçtiğimiz pazar günü geride kaldı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi () Başkanlığınca, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2023-/2), 22 Ekim Pazar günü yapıldı. Şimdi ise sonuçların ilan edileceği tarih bekleniyor. İşte, ÖSYM YDS sonuç açıklama tarihi...

YDS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2023-YDS/2) sonucu, 7 Kasım'da ÖSYM tarafından açıklanacak.

YDS/2 sonuçları açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl süreyle adayların kullanabileceği bir puan olacak.

Yds/2 Soruları Ve Cevapları Yayımlandı mı?
ÖSYM birkaç yıl öncesine kadar soru ve cevapları sınırlı olarak paylaşıyordu. Artık ÖSYM sınav sorularını ve cevaplarını aynı gün içerisinde paylaşıyor.
2023-YDS/2 sınavı temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarları sınav günü (22 Ekim 2023) tarihinde paylaşıldı.

ÖSYM, deprem bölgesinden KPSS'ye başvuran adaylardan ücret almayacak İhlas  Haber Ajansı

Soru-cevap kısmında yapılan açıklamada;

"22 Ekim 2023 tarihinde uygulanan 2023 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’nın (2023-YDS/2) Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının %10’u aşağıdaki bağlantıda erişime açılmıştır.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına, 22 Ekim 2023 tarihinde saat 14.25'ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle 10 gün süreyle erişebilecektir. Temel Soru Kitapçığı’nın görüntüleme süreci, 1 Kasım 2023 tarihi saat 23.59’da sona erecektir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayımlanamaz." ifadelerine yer verildi.

ÖSYM Başkanı Aygün duyurdu! YÖKDİL/1 sonuçları açıklandı İhlas Haber Ajansı

Editör: Mehmet İncekara