Yasemin Allen Kimdir?
Yasemin Allen 10 Temmuz 1989 Londra doğumlu olup Türkiye’de yaşamaktadır. Yasemin Allen donanımlı hem yurtdışında hem Türkiye’de sinema televizyon üzerine başarılı bir hayatı olan ve oyunculukta kariyer olarak başarı adımlarını tek tek çıkmış ünlü bir oyuncudur. Yasemin Allen kariyer hayatına 2008 yılında Loreal’in  yeni yüzü yarışmasında finale kalarak başarılı adımlarla kariyer hayatına ilk adımını atmıştır. 2010 yılında ise annesi Suna Yıldızoğlu ile birlikte rol aldığı Elif dizisinde başrol olarak oynamıştır.  Allen sinema sektöründe de Özcan Deniz imzalı Su ve Ateş filminde de başarısını kanıtlayarak hızlı bir yükselişe geçmiştir. Başarılı oyuncu bulunduğu her yapımda kendinden de birşeyler katarak bu yükselişini göstermiştir. 


Yasemin Allen Kimin Kızıdır?
Yasemin Allen 10 Temmuz 1989 yılında babası İngiliz Dudley Allen ile İngiliz asıllı Türk oyuncu ve şarkıcı olan Suna Yıldızoğlu’nun ilk çocukları olarak Londra’da dünyaya geldi. Kendisi gibi annesinin de sinema ve televizyon hayatında başarılı olduğu bilinen Allen anne mesleğini eline aldı. 

Yasemin Allen Kimin Kizidir Yasemin Allen Kimdir Yasemin Allen Annesi Kimdir1


Yasemin Allen Annesi Kimdir?
Yasemin Allen annesi Suna Yıldızoğlu  26 Şubat 1955 doğumlu İngiliz asıllı Türk sinema ve dizi oyuncusudur. Suna Yıldızoğlu’da başarılı ve köklü geçmişiyle adından söz ettiren oyuncumuz bir çok başarılı yapımda yer almıştır.

Ali Sinanoğlu Kimdir ve Kaç Yaşında? Ali Sinanoğlu Kimdir ve Kaç Yaşında?


Yasemin Allen Evli Mi?
Yasemin Allen hiç evlilik yapmamış ama herkes de olduğu gibi hayatına birkaç isim girmiştir. Genelde başarısıyla adından söz ettiren Allen 2023 yılından beri kendi gibi çalıştığı alanda başarılı olan FBI çalışanı Erdal Kaya ile birlikteliğini devam ettirmektedir.

Kaynak: Hatice Karaca