Bugün yarın derken gerçekleşen iki hayalin mutluluğunu bir arada yaşayan taraftarlar “Hem 2. Lig, hem de 15 bin kişilik Karaman Şehir Stadyumu” daha ne olsun yorumunda bulunurken Karaman Futbol Kulübü takımından istenilen 250 bin TL’yi anlamlandıramadıklarını söylediler. Maça saatler kala kapılarda oluşan kuyrukta mikrofonlarımızı uzattığımız taraftarlar Karaman Şehir Stadyumunun eksiklikleri olsa da ilk maç heyecanıyla bunun görmezden gelinmesi gerektiği düşüncesindeler. 
15 bin kişilik kapasitesi olan stadyumda özellikle ilk maçta kadınlar ve çocuklar ücretsiz olarak izleme imkanı bulurken stadyumun özellikleri arasında 241 kişilik protokol tribünü, 25 loca salonu, iki farklı protokol ağırlama salonu, 155 kişilik basın tribünü ve 100 kişilik toplantı salonu bulunuyor. Maç biletleri için fiyatlar ise kale arkası 25 TL, Batı tribünü 150 TL, Maraton tribünü 60 TL şeklinde belirlendi.
Ancak stadyum içerisinde yiyecek ve içecek satışı için otomat, kantin veya büfe gibi yerlerin bulunmadığı gözlemlendi. Kulüp ürünlerini veya benzeri ürünleri satan bir alan da mevcut değildi. Doğu Maraton tribününün açık olması nedeniyle güneş altında izleyenler rahatsızlık yaşadı. Tuvaletlerde cinsiyet ayrımı yapılmamış, tek kişilik tuvaletler bulunuyordu ancak engelli vatandaşlar için uygun değildi. Tuvaletlerde elektrik olmaması, yetersiz ışık ve tuvalet sayısının azlığı sorun olarak öne çıktı. Stadın içerisinde bazı prizlerin kabloları tehlikeli bir şekilde dışarıda duruyordu. Aynı şekilde stadyum içerisinde maçın detaylarını takip etmek için ekranlar bulunmuyordu. Seyircilerin rahatça oturabileceği bir alan da bulunmuyordu.
Stadın bazı bölgelerinde çimlerin yamalı ve bozuk olduğu gözlemlendi. Giriş bölümü çamurlu ve düzensizdi. Ancak tribünlerde çöp bulunmuyordu. Kapalı bardak sular tribünlerde 5 TL'ye satılıyordu ve dışarıdan getirilen yiyecek ve içecekler içeri alınmadı. Maçın herhangi bir platformda internet üzerinden yayınlanmadığı da belirtildi. Stadyumun Doğu Maraton Tribününde yaptığımız röportajda taraftarlar stadyumun güzel olduğunu ancak bazı sorunları olduğunu dile getirdi.

Kutlamalar Bulgaristan’da Başladı Kutlamalar Bulgaristan’da Başladı


Karaman Şehir Stadyumunun gerçekten çok güzel olduğunu belirten Salih isimli bir vatandaş: “Çok güzel olduğunu internetten takip ediyoruz. Takımı fazla tanımıyorum Abdullah hocaya da güveniyoruz. İnşallah playoffa kalırsak daha güzel olur gibi geliyor bana.” dedi.
 Stadyumun çok güzel olduğunu belirten Şaban Yıldız ve İbrahim Çapar isimli vatandaşlarımız ise aynı düşüncelerle “Karaman FK bence ikinci ligde şampiyon olacak.” dedi.
Karaman’ımıza böyle bir stadyumun şart olduğunu söyleyen ismini vermek istemeyen bir seyirci: “Yeni stadyum Karaman’ımıza hayırlı uğurlu olsun. Bizler için Karaman FK 2 yıl ligden düşmesin yeter çünkü Karaman FK’yı ligdeki takımların yarısı zorlar hepsi PTT 1. ligden geldiği için.” dedi.
Bayanlara ve çocuklara ilk maçın ücretsiz olmasın uygulamasını beğendiğini söyleyen bir vatandaş: “ Uygulama güzel beğendik ama güneşin vurduğu tarafa denk gelmişiz.” dedi.
Stadyumda tuvalet problemini gözlemleyen Burak isimli bir vatandaş: “Stadyumda elzem olarak değiştirilmesi gereken tuvaletin bir düzene koyulması lazım. Stada giriş yaparken su şişelerimizin alınmaması lazım. Bu kavurucu sıcakta susuzluktan mahvoluyoruz. Stadyum güzel, taraftar heyecanlı, takım hazır eksikliklerin düzeltilmesi konusunda yardımcı olursanız sevinirim.” dedi.
Stadyumun güzel olduğunu ama su yüzünden sorun yaşadıklarını dile getiren Hasan Gözel: “Stadyum çok güzel olmuş da sular çok sıkıntı. İçeriye su şişeleri alınmadığı için su ihtiyacımı lavabodan karşılamak zorunda kaldım. Lavabolarda su akıyor ama elektrik yok.” dedi.

KGRT Haber, [31.08.2023 14:10]
Emre Kaplan: “Yeni stadyum çok iyi, stadı çok güzel yapmışlar. Stadı yapanlara ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. 2. ligde Karaman FK karşısında Menemen FK zor bir rakip. Bizim takımımız güçlü, taraftarımızın desteğiyle de inşallah 2.ligi şampiyon olarak bitireceğiz.” dedi.