ZTK Yarı Final 2. Maçların Programı Açıklandı ZTK Yarı Final 2. Maçların Programı Açıklandı
Dünya Superbike Şampiyonası’nda yarışan temsilcimiz Toprak Razgatlıoğlu, Avustralya Philip Island’da yapılan yarışı tamamladı.
Yeni takımı Rokit BMW ile ilk yarışına çıkan ve yarışa 5. cepten başlayan Toprak, damalı bayrağı 4. sırada görmesine rağmen ‘Pit yolundan çeyrek saniye erken çıkma’ sebebiyle aldığı 1.2 saniyelik cezasıyla yarışı 5. sırada tamamladı ve hanesine 11 puan yazdırdı. Temsilcimizin takım arkadaşı Van der Mark, 16. cepten başladığı yarışı 7. sırada bitirdi.
Avustralya’daki yarışı, pol pozisyonundan başlayan ve liderliği yarış boyunca kimseye kaptırmayan Nicolo Bulega kazandı. İkinci sırayı İtalyan yarışçı Andrea Locatelli alırken, podyumun son basamağına Andrea Iannone çıktı. Son şampiyon Alvaro Bautista ise yaptığı kaza sebebiyle yarışı 15. sırada bitirdi.
Son sıradan altıncılığa
Temsilcilerimziden Can Öncü ve Bahattin Sofuoğlu’nun yarıştığı Dünya Supersport Şampiyonası’nın ilk yarışında da Sofuoğlu son sıradan başladığı yarışı 6. sırada tamamladı. Can Öncü ise ilk turda yaşadığı temas sebebiyle yarışı bitiremedi.  

Kaynak: BHA