Olay, Osmangazi ilçesi Yenibağlar Mahallesi'nde yaşandı. C.A.'yı (68) cep telefonundan arayan bir kişi, kendisini polis olarak tanıttıktan sonra C.A.'ya isminin terör örgütü operasyonlarında geçtiğini, sıranın ona da geleceğini söyleyerek korkuttu. Kurtulması için evinde ve bankada bulunan altın ve paraları operasyonda kullanarak adını temize çıkartacağını iddia etti. C.A., sahte polisin tehditleri karşısında 44 adet Cumhuriyet altını, 23 adet çeyrek altın, 7 adet yarım altın, 1 adet Ata altını, 1 adet takı seti, 2 adet bilezik, 1 adet beyaz altın set, 7 adet yüzük, 3 adet kolye ucu, mor taşlı kolye ucu yüzük ve küpe seti, 2 adet zincir bileklik, 1000 dolar para ve 2 adet kolyeyi poşete koyarak sahte polise teslim etti. Ancak C.A. daha sonra durumu bir yakınına anlatınca dolandırıldığını fark etti ve olayı polise bildirdi.

Yağmur Nedeniyle Ters Şeride Giren Tofaş Hurdaya Döndü Yağmur Nedeniyle Ters Şeride Giren Tofaş Hurdaya Döndü

Milyonluk Vurgun Yapti Mevsimlik Isci Olarak Yakalandi2

Benzer bir olay da Gemlik ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde yaşandı. L.A.'yı (74) arayan ve kendini polis olarak tanıtan şüpheliler, benzer yalanlarla korkuttukları 74 yaşındaki yaşlı adamın evinden çıkmasını sağlayarak yanında getirdikleri ziynet eşyaları ve paraları aldılar. L.A. da bir süre sonra dolandırıldığını anlayarak durumu polise bildirdi.

Milyonluk Vurgun Yapti Mevsimlik Isci Olarak Yakalandi1

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, yapılan ihbarlar üzerine şüphelinin E.S. olduğunu tespit etti. E.S.'nin izini kaybettirmek için uzun süre yürüdüğü ve ticari taksi kullandığı belirlendi. Derinleştirilen soruşturma sonucunda, E.S.'nin Yenişehir'e gittiği ve mevsimlik işçi olarak bir tarlada çalıştığı tespit edildi. E.S. tarlada çalışırken yakalandı ve gözaltına alındı. Kaçmasına yardım ettiği belirlenen bir akrabası da E.S. ile birlikte Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan E.S. tutuklanırken, akrabası adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: İHA