İkinci Ortak Sınavlar, 26-27 Mart'ta Yapılacak İkinci Ortak Sınavlar, 26-27 Mart'ta Yapılacak

15 Temmuz Konferans Salonunda düzenlenen törene, Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nevzat Aydın, Prof. Dr. Serkan Ada, Prof. Dr. Mahmut Baykan, Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Hüsamettin Aslan, üniversitenin akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, üniversitede 2023 yılında gerçekleştirilen faaliyetlerin yer aldığı video gösterimi ve çeng resitali ile devam etti.

“Başarılarınızla bize ilham veriyorsunuz”
Akademisyenlere başarılarınızla bize ilham veriyorsunuz diye seslenen KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, “Akademisyenlik mesleği, bilginin üretimi, yayılması ve gelecek nesillere aktarılması açısından son derece kutsal bir görevdir. Akademisyenlerimiz, bu misyonu en üst düzeyde yerine getirerek, bilgiye katkı sağlama ve topluma hizmet etmeyi gaye edinmişlerdir. 2023 yılında gösterdikleri performansla, üniversitemizin akademik seviyesini yükseltmiş ve ulusal, uluslararası alanda tanınan bir kurum olma yolunda önemli adımlar atmışlardır. Makalelerinin niceliği ve niteliği, projelerinin yenilikçiliği, sanatsal çalışmalarının yaratıcılığı, üniversitemizin akademik başarısını pekiştirmektedir. Bilim dünyasına sundukları katkılarla, üniversitemizin adını daha ileriye taşımış ve uluslararası alanda tanınırlığımızı artırmışlardır” diye konuştu.

“Üniversitemizin başarısını sürdürmek istiyoruz”
Rektör Gavgalı, "Bilim ve eğitim alanında daha büyük başarılar elde etmek, öğrencilerimize daha iyi bir eğitim sunmak, araştırma ve geliştirme faaliyetlerimizi artırmak, üniversitemizin öncelikli hedefleri arasındadır. Bu doğrultuda, öğrencilerimizin nitelikli bir eğitim almasını sağlamak, onları geleceğin liderleri olarak yetiştirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Üniversitemizin başarısını sadece akademik alanda değil, aynı zamanda ulusal ve uluslararası camiada da tanınan bir kurum olarak sürdürmek istiyoruz” dedi.
Akademik Performans ve Biniş Giyme Töreni ile devam eden programda makale kategorisinde, proje kategorisinde, inovasyon kategorisinde, sanat kategorisinde ve akreditasyon kategorisinde bilimsel çalışmalara imza atan akademisyenlere başarı belgeleri takdim edildi. Ayrıca Stanford Üniversitesi tarafından hazırlanan dünyanın en etkili bilim insanlarının açıklandığı listede yer alan öğretim üyelerine de başarı belgeleri verildi. Başarı belgelerinin ardından üniversitede 2023 yılında doçentlik ve profesörlük kadrosuna atanan akademisyenlere binişlerini Rektör Mehmet Gavgalı tarafından giydirildi.
Tören, profesörlük kadrosuna atanan akademisyenlere de beratlarının takdim edilmesinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Kaynak: Hatice Karaca