Tatilde Denize Girerim Diyenler Üzüldü Tatilde Denize Girerim Diyenler Üzüldü

Kızılay, Kahramanmaraş merkezli depremlerden zarar gören alanlarda yürüttüğü Yetim Destek Programı aracılığıyla, ebeveynlerini kaybetmiş 3,235 çocuğa toplam 14.791.500 TL tutarında yardım sağlamıştır. Ayrıca, belirlenen 532 yetim çocuğa her ay 2,000 TL miktarda sürekli yardım yapmaktadır. Bu destekler, yetimlerin 23 yaşına kadar sürdürülecek.

Yıllık olarak Türk Kızılay, ebeveyn kaybı yaşayan yaklaşık 50,000 çocuğa maddi veya ayni yardım yapmaktadır. "Bu Ramazan Sensiz Olmaz" kampanyası altında, Kızılay ihtiyaç analizi yaparak, deprem bölgesinde öncelikli olarak 532 yetime düzenli olarak 2,000 TL finansal destek sağlamaya başladı. Bu yardımlar, depremden etkilenen Adıyaman, Kahramanmaraş, Hatay, Malatya, Gaziantep, Osmaniye, Adana, Malatya, Elâzığ ve Diyarbakır illerindeki yetimlere yöneliktir.

Kızılay, geniş kapsamlı Yetim Destek Programı ile yetim ve öksüz çocuklara toplamda 14.791.500 TL yardım etmiştir. Bu program, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri ve Kızılay'ın yerel şubeleri iş birliğiyle, profesyonel ekipler tarafından yürütülmektedir. Program, yardım faaliyetlerinin yanı sıra sosyal aktiviteler de sunarak, yetim çocukların toplumla bütünleşmesini ve sosyal becerilerini geliştirmelerini hedeflemektedir. Psikososyal destek sağlayan uzman ekipler, çocukların duygusal ve psikolojik gereksinimlerine yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Kaynak: İGF