KMÜ’de ‘Atatürk’ün Samsun’a Çıkışı ve Gençliğe Verdiği Önem’ Konulu Konferans KMÜ’de ‘Atatürk’ün Samsun’a Çıkışı ve Gençliğe Verdiği Önem’ Konulu Konferans

Proje kapsamında her hafta bütün okullar Milli Eğitim Müdürü, okul idarecileri ve gönüllü öğretmenlerle, öğrencileri ve ailelerini evlerinde ziyaret ederek onlar için neler yapabileceklerini birlikte değerlendiriyorlar.2022-2023 eğitim öğretim yılında başlanılan proje 2023-2024 eğitim öğretim yılında 33. Haftasında devam ediyor.

Projenin bu yılki otuz üçüncü haftasında Kazımkarabekir Ortaokulu öğrencisini ve ailesini ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit " ilçemizdeki öğrencilerin en iyi şekilde yetişmeleri için okullarda yürüttüğümüz çalışmaların yanı sıra evlerinde de ziyaret ederek ailelerine ve öğrencilerimize katkı sunmayı hedefliyoruz.

Bir 3 kişi ve gülümseyen insanlar görseli olabilir

Geçen yıl başladığımız aralıksız yıl boyu sürdürdüğümüz projeyi bu yılda devam ediyoruz. Bütün okullarımız öğrencilerimizi evlerinde ziyaret etti. Aileler ve öğretmenleriyle birlikte el ele vererek neler yapabileceğimizi değerlendirdik. Projeyle amacımız öğrencilerin aileleriyle birlikte çalışarak onlara en iyi eğitim imkanlarını sunmak ve onların potansiyellerini en üst düzeyde geliştirebilmektir. Öğrencilerin kendilerini daha iyi hissetmelerini, motivasyonlarının artmasını ve başarılarının daha da yükselmesini sağlamak için, onların aileleriyle aktif bir iletişim içerisinde olmaya özen gösteriyoruz.

Bir 3 kişi görseli olabilir

Ziyaretlerimizde, öğrencilerin akademik ihtiyaçlarını değerlendiriyor ve eğitim sürecinde karşılaştıkları zorlukları tespit ederek çözüm önerileri sunuyoruz. Aynı zamanda, öğrencilerin sosyal ve duygusal gelişimlerini desteklemek amacıyla aileleriyle iletişim kuruyor ve onlara rehberlik yapıyoruz.

Ailelerin desteği, öğrencilerin başarılarını artırmak için çok önemlidir ve bu nedenle bu konular üzerinde birlikte çalışmayı teşvik ediyoruz. Öğrencilerin evine yapmış olduğumuz bu ziyaretler, ailelerle daha güçlü bir bağ kurmamızı ve öğrencilerin eğitim sürecinde daha fazla destek almalarını sağlamaktadır. Aynı zamanda, evdeki ortamlarını gözlemlemek bize çocuklarımızın ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmek için önemli bilgiler sunmaktadır. Öğrencilerimiz için çok faydalı olacağına inandığım projemiz ilçedeki bütün okullarımızda uygulanıyor. Her hafta bende bu çalışmanın içerisinde yer alıyorum. Bu süreçte bize katkı sunan bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Bir 5 kişi görseli olabilir

Bütün okullarımızın yer aldığı çalışmada bu haftada gönüllü olarak katkı sunan çalışma arkadaşlarıma şahsım, ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum." dedi.

Kaynak: Hatice Karaca