Kadir inanır hastalığı nedir? Sanatçı Kadir İnanır kimdir? aramalarını yapan Kadir İnanır’ın sevenleri durumunu merak ediyor….

Kadir İnanır Kimdir?

15 Nisan 1949'da Ordu'nun Fatsa ilçesinde doğan Kadir İnanır, ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya geldi. Fatsa'da tamamladığı ilkokul ve ortaokul yıllarında, okul gösterileri aracılığıyla sahne yeteneğini keşfetti. İstanbul'da Haydarpaşa Lisesi'nde yatılı eğitim aldıktan sonra Marmara Üniversitesi'nin İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon Bölümü'nden mezun oldu.

Kariyerine 1967'de Ses dergisinin düzenlediği bir yarışmayla adım atan İnanır, ertesi yıl Saklambaç gazetesinin düzenlediği yarışmada birinci olarak dikkat çekti. Kısa süre sonra sinemaya geçiş yapan İnanır, 1968'de "Yedi Adım Sonra" filmiyle sinema dünyasına adım attı.

1970'te "Kara Gözlüm" filmiyle başrolde yer alarak Türkan Şoray ile birlikte oynadı ve Türk sinemasının önde gelen isimleri arasında yerini aldı. "Utanç", "Selvi Boylum, Al Yazmalım", "Bir Yudum Sevgi", "Ah Güzel İstanbul" ve "Tomruk" gibi önemli filmlerde rol aldı.

Kadir İnanır, 1973'te "Utanç" filmiyle Altın Koza Film Festivali'nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı, "Yılanların Öcü" filmiyle 1986'da Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde aynı ödülü aldı ve 1990'da "Medcezir Manzaraları" filmi ile Ankara Film Festivali'nde ödülün sahibi oldu.

Sinan Çetin'in yönettiği "Komser Şekspir" filmiyle 2000 yılında ekranlara dönen İnanır, 2003'te Türkan Şoray ile "Gönderilmemiş Mektuplar" filminde tekrar bir araya geldi ve 2005'te "Sinema Bir Mucizedir" filminde oynadı. Rol aldığı karakterlerle tanınan İnanır, genellikle onurlu ve güçlü karakterleri canlandırdı. Çeşitli televizyon dizileri ve sinema filmlerinde rol alan İnanır'ın filmografisi, 182 sinema filmi ve 12 dizi içermektedir.

Usta Oyuncu Kadir İnanır'a Ne Oldu ? Sanatçı Kadir İnanır'ın Sağlık Durumu Nasıl ? Kadir İnanır Kimdir? Usta Oyuncu Kadir İnanır'a Ne Oldu ? Sanatçı Kadir İnanır'ın Sağlık Durumu Nasıl ? Kadir İnanır Kimdir?

Usta Oyuncu Kadir Inanira Ne Oldu Sanatci Kadir Inanirin Saglik Durumu Nasil1

7 Bin Anne ve Bakıcı 325 Avro Destek Alacak 7 Bin Anne ve Bakıcı 325 Avro Destek Alacak

Kadir İnanır Hastalığı Nedir?

2018 yılında ünlü oyuncu Kadir İnanır beynine pıhtı atması sebebiyle yoğun bakıma alınmıştı daha sonra hayati tehlikeyi atlatan İnanır, yaptığı bir açıklamada  “Biraz tehlikeli olayla karşılaştık. Ama öncesinde inançlı bir insan olduğum için sonra da Türkiye’nin büyük doktorlarının büyük gayretleri ile şuanda hiçbir arızası olmayan sağlıklı bir adam olarak karşınızdayım. Bu büyük bir şans, büyük bir mutluluk. Başından beri benim yaşadığım bu olaya gösterdiğiniz ilgiye, dikkate teşekkür ederim. Ortalama bir aydır Türkiye’nin her tarafından bana gösterilen sevginin, saygının ve duaların rakamını size söylemeyeceğim. Çok büyük. Bana hayatta güzel duygularla yaşama heyecanı veren bu olgulara hayatım boyunca hep saygılı ve sevgili kalacağım. Bundan sonra da yine hep beraber olacağız. Bir tek ricam var. Bana burada bu mutluluğu sağlayan doktorlarımın dışında hiç kimsenin spekülasyonuna asla inanmayın. Geldiğiniz için teşekkür ederim” şeklinde konuşmuştu.

Kaynak: R. Rüzgar Yel