Günübirlik seyahatlerin favori şehri olan Durbuy küçüklüğüne rağmen konuk ettikleri turistleri, misafirleri, yurtdışından gelen tüm insanları hayal kırıklığına uğratmayacak kadar güzel bir konumda.

Belçika’ya gittiğiniz zamanda uğramanız gereken şehirlerden bir tanesi olan Durbuy masalsı ve büyüleyici manzarasıyla fotoğraf molası vermeden durmadan , manzaraya dalıp gitmeden ve eşsiz doğasın havasını içinizi çekmeden gidebileceğiniz bir yer.

Günümüzde pek çok insanın tercih ettiği kalabalık şehir merkezleri, ışıklı binalar, gökdelenler, uçsuz bucaksız alışveriş merkezleri, lüks oteller, kulüplerin yanı sıra Durbuy'da bunların hiçbirisi yok.

Peki dünyanın en küçük şehri nerede?

Belçika’nın Valon bölgesine bağlı Lüksemburg ilinde bulunan Durbuy şehri 156.000 km karedir ve nüfusu 11.207’dedir. Ourthe Nehri ise durmuş sınırları içerisinden akıyor.

Durbuy Tarihi

Ortaçağ’da Durbuy önemli bir ticaret merkeziydi. Şehir zamanında bir çok işgallerden etkilenmiş olsa da köklü ve yerli ailelerin varlığı günümüzde bile devam ediyor.

Köy statüsünde olan kent 1331’de lüksemburg kontu ve Bohemia kralı John tarafından Kent rütbesine yükseltildi. 1756’da Schetz ailesi torunları Durbuy kalesini aldıktan sonra Ursel ailesi kalede yaşamaya devam etmektedir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kullandığı Layüsel Ne Demek? Layüsel TDK Anlamı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kullandığı Layüsel Ne Demek? Layüsel TDK Anlamı