28 Ekim 2023 Cumartesi günü saat 13’de çelenk koyma töreni ile başlayan kutlamalar Karaman halkının katılımıyla Cumhuriyet yürüyüşüyle devam etti. Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Karaman milletvekilleri Osman Sağlam, Av. Selman Oğuzhan Eser, Av. İ.Atakan Ünver, protokol üyeleri ve 7’den 70’e her kesimden Karamanlıların katıldığı yürüyüş boyunca “Ne Mutlu Türküm Diyene”, “Vatan Canım Sana Feda” sloganları atılırken “Dağ Başını Duman Almış”, “10. Yıl” marşları hep bir ağızdan söylendi. Karaman Belediye Başkanlığı tarafından dağıtılan bayraklar ve fenerlerin renk kattığı yürüyüş sonrası Karaman İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Yunus ekiplerinin gösterileri izleyenlerin nefeslerini keserken yapılan havai fişek gösterisi gökyüzünü aydınlattı. Duru Bulgur’un pilav aracının başına geçen Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim ve kızı tarafından Karamanlılara bulgur ikramında bulunuldu.

resim_2023-10-29_153922914

İstanbul Sanat Gezginleri Derneği üyelerince gerçekleştirilen “Türk Sanat Musiki Konserine” katılım göstermek üzere Lütfi Elvan Kongre Merkezine geçen Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim ve eşi Hatice Sarıibrahim yaklaşık bir buçuk saat süren konseri büyük bir keyifle izlerken konser salonunda yeterli çoğunluğun olmaması, boş koltuk sayısının fazla olması dikkatlerden kaçmadı.

resim_2023-10-29_154024378

29 Ekim sabahı saat 11’de Karaman Valiliğinde tebrikleri kabul eden Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim tebrik töreninin ardından kutlamalara katılmak üzere Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanına geçti. Alanda bulunan vatandaşların bayramını tebrik eden Karaman Valisi Sarıibrahim yaptığı konuşmada “Tarihin, Gök kubbenin, Torosların ve Göksu nehrinin; canı ve kanıyla bu toprakları bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin şahitliğinde, ceddimizin, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere son devletimizi kuranların manevi huzurlarında, milletimizin ve devletimizin bu en büyük gününde;  Karaman’ın sokaklarında, caddelerinde, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla bizleri bir araya getiren, Cumhuriyetimiz, kutlu olsun, daim olsun, ilelebet yaşasın” vurgusu yaptı.

cumhuriyet-aski-engel-tanimadi2

Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl kutlama programında Karaman Belediyesine ait bando takımı izleyenlerden tam not alırken “Cumhuriyet” temalı yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyelerince takdim edildi.

Vali Sarıibrahim Ermenek'te Vali Sarıibrahim Ermenek'te

image-1767

cumhuriyet-aski-engel-tanimadi8

cumhuriyet-aski-engel-tanimadi6

cumhuriyet-aski-engel-tanimadi5

cumhuriyet-aski-engel-tanimadi3