Kurbanlık Hayvan Sorgulaması Artık Çok Kolay Kurbanlık Hayvan Sorgulaması Artık Çok Kolay

Ramazan Bayramı'nın 9 günlük resmi tatil süresince memleketlerine veya tatil yerlerine gitmek isteyen vatandaşların yollardaki hareketliliği arttırması, karayollarında ara sıra trafiğin yoğunlaşmasına yol açıyor. Bu durum, Avrupa ve Anadolu arasında kritik bir geçiş noktası olan Düzce bölgesinde özellikle belirginleşiyor. Bu yoğunlukla mücadele etmek amacıyla Düzce İl Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri denetim faaliyetlerini artırdı.

Trafik yoğunluğunda acı olayların yaşanmasını istemeyen motokurye Resul Gür ise ilginç bir çalışmaya imza attı. Yüzüne maske takıp, eline tırpan alan Gür, boynuna da "Emniyet kemerini tak, yavaş git" yazılı pankart asarak, sürücüleri uyardı. Genci gören vatandaşlar ise cep telefonlarının kameralarıyla o anları kayda aldı.

Mesleğinden dolayı arkadaşlarıyla birlikte trafikte sık sık olumsuzluklara maruz kaldıklarını ve kazalar yaşadıklarını söyleyen Resul Gür, "Birçok arkadaşımı da bu kazalarda kaybettim. Bayram nedeniyle karayollarında da yoğunluk oluştu. Bende Ramazan bayramının acıya dönüşmemesi için böyle bir farkındalığa imza attım" dedi.

Kaynak: İHA