Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, kendisine gelen istifa çağrısı üzerine partisinden istifa etti. İstifasını sosyal medya hesabı üzerinden açıklayan Sancaklı, “Mensubu olmaktan şeref duyduğum Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden; yerel seçim sürecinde Cumhur İttifakını ve partimizi her türlü tezvirat ve spekülasyondan uzak tutmak gayesiyle, Sayın Genel Başkanımızın talimatı doğrultusunda istifa ediyorum. Bu vesileyle Milliyetçi Hareket Partisine ve Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beye bağlılığımın tavizsiz bir şekilde devam edeceğini bildirir, kamuoyuna saygılarımı sunarım.” ifadelerine yer verdi.

 Ne Olmuştu?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bazı basın mensuplarının MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı ile ilgili sorusuna cevap verdi. Bahçeli, bir basın mensubunun "Efendim MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın bir açıklaması gündeme yansıdı. Sancaklı’nın 'Bu dönem MHP’ye en azından bir belediye vermezlerse, beni seçim sürecinde ve seçim çalışmalarında Kocaeli’de göremezler. Tabanımız bunu anlar. Bunu çok iyi anlayacak olan teşkilatlarımız emin olun sahada olmayacaktır. Cumhur ittifakı Kocaeli’de en az 4-5 belediyeyi kaybeder. Bu sefer umdukları gibi olmaz' sözlerini nasıl değerlendiriyorsunuz" şeklindeki sorusunu yanıtladı.

MHP Lideri Bahçeli, "Futbol hayatında 3 büyük kulüpte oynama geleneğini siyasette de mi sürdürmek istiyor? Tercih kendisinindir" diye yanıt verdi.

Berk Hacıgüzeller Kimdir ve Ne İş Yapar? Memleket Partisi İstanbul Adayı Kimdir? Berk Hacıgüzeller Kimdir ve Ne İş Yapar? Memleket Partisi İstanbul Adayı Kimdir?

Kaynak: Eda Şahintürk-İHA