Osmanlı Müsadere Sistemi Nedir? Osmanlı Müsadere Sistemi Nedir?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde, öğrenciler okulda sergileyecekleri çeşitli gösteriler için hazırlıklarını hızlandırdı. Gösterilere uygun kostümleri elde etmek amacıyla, çocuklar kostüm tasarımı yapan terzilere başvuruyor. Öğrenciler, yapacakları performansı terzilere detaylarıyla anlatarak, hayal ettikleri kostümlerin yapımını istiyor. Terziler de çocukların taleplerine göre kostümleri özenle hazırlayıp, 23 Nisan'dan önce teslim ediyor.  Kostümünü alan çocukların mutluğu ise yüzlerinden okunuyor. Terziler ise kendilerini fotokopi makinesi olarak tanımlayarak kendilerine gelen her görselin aynısı yapmaya çalıştıklarını ifade etti.

"Şu anda uğraşımız 23 Nisan ile alakalı"
20 yıldır kostüm diken terzi Mevlüt Özdemir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle işlerinin çok yoğun olduğunu belirterek, "23 Nisan ile alakalı, doğum günleri ile alakalı çocuklarımıza kostüm dikmekteyiz. 23 Nisan nedeniyle de şu anda ciddi bir yoğunluğumuz var. 19 Mayıs, okul gösterileri zamanlarında da yoğunluğumuz oluyor ama şu anda uğraşımız 23 Nisan ile alakalı. Gece gündüz çalışarak çocuklarımız taleplerini karşılamaya çalışıyoruz" dedi.

"Onların mutluluğu ile mutlu oluyoruz"
Çocukların ilk defa kostümleri olduğu için çok heyecanlı olduklarını ifade eden Mevlüt Özdemir, "Çocuklarımız tabii ki çok heyecanlı oluyor. Genelde ilk gelenlerin ilk deneyimi olacağı için ciddi bir heyecan, hareketlilik oluyor. Biz de onların mutluluğu ile mutlu oluyoruz. Taleplerini karşılamaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

"Biz fotokopi makinesiyiz"
Terzi Mevlüt Özdemir, çocukların kostüm için çok ilginç istekleri olduğunu söyledi. Özdemir, "Her türlü şey var. Neticede bizde sınırlama yok. Tabirde hata olmaz ise biz fotokopi makinesiyiz. Bize resim, görsel gelir, neyse biz de ona çalışırız" diye konuştu.

Kaynak: İHA