İl Müdürü Çalışkan, YKS Öncesi Hatırlatmalarda Bulunarak Öğrencilere Başarılar Diledi İl Müdürü Çalışkan, YKS Öncesi Hatırlatmalarda Bulunarak Öğrencilere Başarılar Diledi

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından LGS kapsamında gerçekleştirilen merkezi sınava bu yıl 8. sınıftaki 1 milyon 38 bin 192 öğrenci başvurdu. İki oturum halinde yapılan sınav, yurt içinde 973 sınav merkezinde, 3 bin 891 okulda ve 62 bin 663 salonda; yurt dışında ise 11 sınav merkezinde, 11 okulda ve 35 salonda gerçekleştirildi. Sınavın birinci oturumunda öğrencilere sözel alanda Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisiyle yabancı dil derslerinden toplam 50 soru soruldu. Sınavın ikinci oturumunda ise öğrencilere matematik ve fen bilimlerinden toplam 40 soru yöneltildi.
Cevap anahtarları, sınavdan kısa bir süre sonra yayımlandı. Öğrenciler sınav kitapçıklarını sınavdan bir gün sonra sınava girdikleri okullardan alabilecek.
LGS merkezî sınav sonuçları 28 Haziran'da açıklanacak. Aynı gün yerleştirme sürecine ilişkin Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlanacak.

Kaynak: İHA