Oğuzhan Uğur Tutuklandı Mı? Oğuzhan Uğur Tutuklandı Mı?

Alaşehir’in kiraz üretiminde önde gelen mahallelerinden Uluderbent Mahallesi'nde kiraz festivali düzenlendi. Festival, Cumhuriyet Caddesi üzerindeki kortejle başladı ve esnafın stant açarak satış yaptığı etkinliklerle devam etti. Festivalin en ilgi çekici etkinliği ise "En Çok Kirazı Yeme" yarışması oldu. 

Yarışmaya 5'i kadın toplam 20 kişi katıldı. Kirazlar birer kilo olarak tabaklara konuldu ve yarışmacılar, 10 dakika içinde en çok kirazı yemek için kıyasıya mücadele etti. Yarışma sonucunda, Adem Gökçen 2 kilo 452 gram kiraz yiyerek birinci oldu. Ağabeyi Dursun Gökçen 2 kilo 282 gramla ikinci olurken, Serkan Kıyak ise 2 kilo 176 gramla üçüncü sırayı aldı. İzleyiciler, yarışma boyunca tuttukları yarışmacılara taktik vererek ve tezahüratta bulunarak destek oldular. Yarışma sonucunda, birinciye yarım altın, ikinciye çeyrek altın ve üçüncüye gram altın hediye edildi.

Dereceye giren 3 yarışmacı güzel bir yarış olduğunu belirterek, amaçlarının mahallede yetişen kirazlarının tanıtımı yapmak olduğunu söyledi. Yarışmacılar festivale katkı veren Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu’na da teşekkür etti.

"Uluderbent’in yöresel ve kültürel değerlerini tanıtmayı hedefliyoruz"

Uluderbent Mahallesi’nin kirazının meşhur olduğunu belirten Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, "Bu bölgede üreticilerimiz alın terlerini akıtarak, bu güzel kirazları yetiştiriyorlar. Biz de her yıl burada festival yaparak hem Uluderbent’in kültürel değerlerini hem de yöresel ürünlerini tanıtmayı hedefliyoruz. 10 dakikada yaklaşık 2 kilogram kiraz yiyen arkadaşlarımız oluyor. Yarışmacılarımız gayet güzel bir performans sergilediler. Birincimiz 2 kilo 450 gram kirazı 10 dakikada yiyerek birinciliği hak etti. Geçen yılki birincimiz bu sene ikinci oldu. Üçüncü de aramıza yeni katılan gençlerden Serkan kaya oldu. Uluderbent’te çiftçilerimiz kiraz yemekte başarılı oldukları gibi gençlerimizi yetiştirmekte de başarılı. Kendilerini tebrik ediyorum, katkılar için teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: İHA