Gece geç saatlerde meydana gelen kazada edinilen bilgiye göre İ.T. idaresindeki 70 DZ 539 plakalı araç Karaman istikametinden Bucakkışla Pınarbaşı yolu kavşağında, İ.Y. idaresindeki 70 ABU 472 plakalı araç ile çarpıştı. Yeterli aydınlatmanın olmadığı kaza sonucunda araçlarda maddi hasarlar meydana gelirken araç sürücüleri araçtan burunları kanamadan çıktıklarına şükrettiler.

Bu kaza öncesi de yetersiz aydınlatmadan çokça şikâyet aldığımız Karaman-Bucakkışla yol ayrımındaki kavşakta medyana gelen kazayla hop oturup hop kalkıyoruz diyen bölge sakinleri “Hava karardıktan sonra burayı gelin görün. Pek çok köyün yol güzergahı ya da yol ayrımı konumundaki bu kavşakta yeterli kelimesini geçtik hiçbir aydınlatmanın olmaması hemen hemen haftada en az 2-3 kazaya neden oluyor. Tek kişinin karıştığı bir motosiklet kazası olsa ve o an o kazayı kimse görmemiş olsa yerde yatan kazazedeyi başka araçlar fark edemeyebilir ve o kişinin üzerinden geçebilir. Keza aynı şekilde karanlıkta aniden yola çıkabilecek bir hayvan araç sürücüsünün hâkimiyetini kaybetmesi neticesinde büyük kazalara sebebiyet verebilir. Karaman AVM sonrasından başlayarak bu yoldaki aydınlatmaların yeniden gözden geçirilmesi ve yetersizliklerin tamamlanması için gerekli adımların atılmasını Karaman Valisi Sarıibrahim ve milletvekillerimizden rica ediyoruz.” dediler.

Konuyla ilgili olarak bilgisine başvurduğumuz yetkililer Karaman Park AVM’den sonra Bucakkışla kavşağına kadar giden yol üzerinde çalışmaların ilk kavşağa kadar yapılacağını belirtti. İlk kavşağa kadar yapılacak olan çalışmalar sonrası bölge için yapılması gereken aydınlatmalar için yeni bir karar alınması gerektiğini belirten yetkililer Karaman-Bucakkışla kavşağı ile çok sayıda şikâyet almış olsalar da karar olmadan çalışmalara başlayamadıklarını söylüyorlar.