İbrahim Bey İlk ve Ortaokulunda düzenlenen resim sergisinin açılış törenine, Karaman Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Hüsamettin Arslan, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, MHP İl Başkanı Mustafa Gözel, Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Gerçek, Millî Eğitim Şube Müdürü Şahin Yeter, davetliler ve öğrenciler katıldı.

Sergi öncesinde davetlilere bilgi veren Araştırmacı Yazar Osman Ülkümen, serginin amacının Türk kültürünün devamını sağlamak olduğunu söyledi. Osman Ülkümen, "Burada görmüş olduğumuz resimlerin tamamı Karaman ve çevresindeki kayalarda, mağaralarda bulmuş olduğumuz resimler. Bunun içerisinde belki de 15 bin yıllık mağara resimleri de var, eski çağlara götüren kaya resimleri de var. Ama ilginç olan şu örneğin bir bronz devrinde yapılan resimlerde Kırgızistan'daki güne başlı adamla Karaman kayalarında aynısının olması. Ama 4 bin, 5 bin, 6 bin yıllık. Kesinlikle Anadolu'da varız 1071 bize dağıtılan bir tarih çünkü biz eğer 1071'de geldik dersek işgalci konumuna düşüyoruz onun için biz daha önceden buradaydık, yıllardır vardık" dedi.

Osman Ülkümen'in konuşmasının ardından Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Hüsamettin Arslan ile İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, öğrencilerle birlikte açılış kurdelesini kesti. Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Hüsamettin Arslan, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ve beraberindekiler resim sergisini gezerek öğretmen ve öğrencilerden eserler hakkında bilgi aldı.

Yuzyillardir Anadoluda Variz Dedirten Sergi Karamanda (2)

Ulusal Yün ve Nanoteknoloji Çalıştayı’nda Bir Araya Geldiler Ulusal Yün ve Nanoteknoloji Çalıştayı’nda Bir Araya Geldiler

Yuzyillardir Anadoluda Variz Dedirten Sergi Karamanda (1)

Kaynak: Haber Merkezi