İsrail ordusu Gazze Şeridi’ne 212 gündür saldırılarını sürdürüyor. Gazze Şeridi'nde devam eden çatışmalar sonucunda son 212 günde yaşanan acı olaylar, Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından da doğrulandı. Son 24 saat içinde gerçekleşen 3 saldırıda 29 kişi hayatını kaybederken, 110 kişi yaralandı. Bu süreçte, 7 Ekim'den beri yaşamını yitirenlerin sayısı toplamda 34 bin 683'e yükseldi; yaralananların sayısı ise 78 bin 18'e ulaştı.

İran Cumhurbaşkanı'na Ne Oldu? Reisi Helikopter Düştü mü? İran Cumhurbaşkanı'na Ne Oldu? Reisi Helikopter Düştü mü?


İsrail gece boyunca saldırdı

Mısır’da müzakereler devam ederken İsrail ise saldırılarını sürdürüyor. İsrail gece boyunca Refah’ın doğusuna düzenlediği saldırılarda iki ev ve bir tarım arazisini hedef aldı. Ayrıca, Gazze'de bulunan Nuseyrat ve Maghazi mülteci kamplarına saldırılar düzenledi. İsrail güçlerinin Gazze Şeridi’ndeki Zeytun Mahallesi’nde düzenlediği saldırıda bir anne ve iki çocuğu hayatını kaybetti.

Batı Şeria’da 25 Filistinli gözaltına alındı

İsrail güçlerinin Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarının yanı sıra Batı Şeria’da Filistinlilere yönelik baskısı da sürüyor. İsrail güçleri, Tulkarem, Ramallah, Nablus, Cenin, El Halil’de gerçekleştirdiği baskınlarda aralarında çocukların da bulunduğu 25 Filistinliyi gözaltına aldı.

Kaynak: İHA