İsimler Belirlendi İsimler Belirlendi

Kurum amirleriyle bir araya gelen ve daha sonra basın mensuplarının karşısına geçen Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim öğretmenlik mesleğinin bir iş değil sanat olduğunu belirtirken eğitimcilerden öğrencilerin gelişimi için verilen emeklerin daha da artarak devam etmesini istedi. 


Karaman’ın sorunsuz bir 2022-2023 Eğitim-Öğretim dönemini geride bıraktığını belirten Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim 2023-2024 Eğitim-Öğretim dönemine ilişkin yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi; “Sizlerle gerçekleştirdiğimiz toplantı öncesi kurum müdürlerimizle Karaman’da 2023-2024 eğitim-öğretim yılıyla ilgili güvenlik faaliyetlerini, asayiş faaliyetlerini değerlendirdiğimiz ön bir toplantı yaptık. 2023-2024 Eğitim-Öğretim dönemi; temel eğitim, ilköğretim, ortaöğretim, anaokulu eğitimi de dahil olmak üzere dört ana birimde 11 Eylül 2023 Pazartesi günü itibariyle başlayacak. Yaklaşık 53 bin öğrencimiz, 4 bin öğretmenimiz, 287 bağımsız okulumuzda faaliyete başlayacak. Öğrencilerimize, annelerine, babalarına, ebeveynlerine yeni eğitim-öğretim yılını Allah hayırlı, mübarek etsin diyorum. Eğitim-öğretim yılının bu okullarda okuyacak öğrencilerimiz açısından kazasız belasız, başarıyla, iyilikle, güzellikle geçmesini diliyorum. Güvenlik ve eğitimle ilgili yaptığımız değerlendirmelerde hem üniversite bağlamında üniversite eğitimindeki yerleşme ve diğer durumlarla beraber ilimizde genel bir değerlendirme yaptık.” 


“200 Personel Her Gün Görev Yapacak”
“Özellikle okul çevresinde gerçekleşecek faaliyetlerle ilgili aldığımız asayiş tedbirleri kapsamında geçen yıl gerçekleşen olayların bir değerlendirmesi anlamında bir toplantı yaptık. Yaklaşık günlük jandarma ve emniyet birimlerimizde okul çevrelerinde hem trafik anlamında hem asayiş anlamında yaklaşık 200 personelimiz ile her gün görev yapacak. Okullarda risk durumlarına göre sabit görevlilerimiz ve sabit ekiplerimiz olduğu gibi okul irtibat görevlisi polislerimiz de olacak.”