Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle Karaman’da görev yapan doktorlarla Karaman Polisevi’nde düzenlenen iftar programında bir araya geldi. İftar sonrasında Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan program İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Serkan Yurdakul’un açılış konuşmasının ardından Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim’in konuşması ile devam etti.

Tip Bayraminda Iftar Yemeginde Bulustular1

Konuşmasına 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla doktorlarımızla iftar programında bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek başlayan Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim “Devlet idaresinin en önemli görevi vatandaşına hizmet edebilmektir. Elbette bu hizmeti ederken elimizdeki imkanlarımız hepsinden önemlidir. Doktorlarımız, sağlık personelimiz en son covid salgınında da görüldüğü gibi bu ülkenin en diri gücüdür. Covid sürecinde doktorlarımızın ve sağlık personelimizin nasıl mücadele ettiklerini, bir vatandaşımızın canı için canlarını nasıl tehlikeye attıklarını hep beraber müşahede ettik. Doktorlarımız gerçekten bu ülkenin yetişmiş en iyi insan güçlerinden birisidir. Bunun değerini ve kıymetini bilmemiz gerekir.” ifadelerini kullandı.

Tip Bayraminda Iftar Yemeginde Bulustular2

Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim konuşmasının devamında “Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana Kore’de, Kıbrıs’ta, terörle mücadelede, Anadolu coğrafyasının değişik bölgelerinde her şekilde hizmet eden insana hizmet etmeyi kendine şiar edinmiş bütün doktorlarımıza, bütün tıp gönüllülerimize ve tıp emekçilerimize saygılarımı sunuyorum. İnşallah daha iyi günlere, daha güzel günlere hep birlikte ulaşacağımızı ifade ediyor, dünümüzde ve bugünümüzde insanlık için cansiperane çalışan hekimlerimizin 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum" dedi.

“Kalaycı Başkan Bize Kol Kanat Gerdi” “Kalaycı Başkan Bize Kol Kanat Gerdi”

Programa; Karaman Ak Parti Milletvekilleri Av.Selman Oğuzhan Eser ve Osman Sağlam, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Vali Yardımcısı Mehmet Yasin Erkan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Alkan, Karaman Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Halil İbrahim Taşcı, sağlık yöneticileri ve ilimizde görev yapan hekimler ile aileleri katıldı.

Kaynak: Haber Merkezi