Ramazan Bayramı için 9 günlük tatilde rotasını Antalya’ya çevirenler bulutlu hava sürprizi ile karşılaştı. Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasının ardından vatandaşlar cuma akşamından yollara düştü. Yerli ve yabancı turistin gözdesi olan kentte güneş yüzünü göstermezken hava ve deniz suyu sıcaklığı 21 derece ölçüldü.  Yerli ve yabancı tatilcilerin çekim merkezi Konyaaltı sahiline çok az sayıda tatilcinin geldiği görüldü. Havanın soğuk olmasından dolayı az sayıda kişi denize girerken bazı vatandaşlar da parklarda ve ağaç altlarında kitap okuyarak dinlenmeyi seçti.

Tatilde Denize Girerim Diyenler Uzuldu1

Karaman ve Yurtta Hava Durumu Karaman ve Yurtta Hava Durumu

İstanbul’dan Antalya’ya tatil yapmak için gelen Ali Aydın, “Gelince denize girelim dedik. Ben havanın güneşli olmasını bekliyordum. Söz verince girdik, ama deniz soğuk. Eğlenceli geçiyor” sözlerine yer verdi.

Tatilde Denize Girerim Diyenler Uzuldu2

Arkadaşları ilse sahile gelerek zaman geçiren Mehmet Saygın, “Antalya’da yaşıyorum. Bayram arifesinde deniz havası almaya geldik. Bu havalar benim Antalya’da en sevdiğim havadır. Denize giren az, birkaç kişi var.” açıklamasına yer verdi.

Tatilde Denize Girerim Diyenler Uzuldu3

Kaynak: İHA