Akıllı telefon kullanımı artık olmazsa olmazların arasında yer alıyor. Yoğun akıllı telefon kullanımı sonucu oluşun Smartphone Pink Pinky nedir? Smartphone Pink Ne Demek? kullanıcılar tarafından yoğun bir şekilde aranmaya başlandı. Peki Smartphone Pink Ne Demek? Detaylar haberimizde…

e-İmza Sonrası e-Mühür Dönemi Başlıyor e-İmza Sonrası e-Mühür Dönemi Başlıyor

Günümüzde sosyal medya platformlarının yaygınlaşmasıyla beraber kullanıcılarda “Akıllı Telefon Parmağı” olarak da nitelendirilen Smartphone Pinky dikkat çekiyor.  Bu bağımlılık kullanıcılar üzerinde psikolojik ve fiziksel değişikliklere neden olmaya başladı. Son dönemde kullanıcılar sosyal medya üzerinden serçe parmaklarını bu konuyla alakalı paylaşımlar yapmaya başladı.

 Smartphone Pinky Nedir? Ne Yapılmalı?

Smartphone Pinky, serçe parmakta çöküklüklere, ağrı ve şişliklere ve parmak üzerinde şekil bozukluklarına neden olmakta, bu belirtiler kişiler üzerinde psikolojik etkilere neden olabiliyor.

Günümüzde akıllı telefon kullanım yaygınlığı ve alışkanlığıyla başa çıkabilmek için telefon kullanımı açısından bilinçlenmek gerekmektedir. Bu nedenle kullanıcıların Smartphone Pinky oluşumunun ilerlememesi adına planlanmış alışkanlık edinmeli düzenli olarak mola verilerek telefon kullanılmalıdır. Smartphone Pinky daha küçük telefon ve dokunmatik ekran haricinde tuşlu telefonlarda genellikle baş parmakta görülmektedir.

Smartphone Pinky Konusunda Uzmanlar Uyarıyor.

Alanında uzman doktorlar ve fizyoterapistlere göre bu sendrom kalıcı değil ama dikkat etmek şartıyla. SmartPhone Pinky oluşumunu engellemek için telefon kullanımını mola verilerek kullanmalı, telefonu yürürken kullanmamalı, telefonu tek elle tutmaktan da kaçınmak gerekir. Elde ve bileklerde güçsüzlük, uyuşma gibi fonksiyon kayıpları oluşuyorsa bir uzmana başvurmakta fayda vardır. Smartphone Pinky olmakta, fiziksel ve psikolojik etkilerin önüne geçmek adına uzun süreli kullanımların zorunluluğu durumda mutlaka dinlenmeli, duruş bozukluklarının önüne geçmeli, yardımcı ekipmanlar kullanarak bu sendromun önüne geçilebilir.

Kaynak: R. Rüzgar Yel