Karaman FK. Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Han yayınlamış olduğu mesajda: "Uzun bekleyişimiz nihayet sona erdi ve yıllardır sabırsızlıkla beklediğimiz gün geldi çattı! Yeni Karaman Stadyumu’na, 27.08.2023 Pazar günü saat 16:00’da kavuşuyoruz! Gelecekte Kulüp tarihimizin “kırılma anı” olarak hatırlanacak bugünden sonra, camia olarak hak ettiğimiz başarılara ulaşma azmimiz daha da artacak, kulübümüzün finansal altyapısı kuvvetlenecek ve en önemlisi kazanacağımız yeni dinamizm ile birlikte, yelkenlerimizi rüzgâr ile dolduracak, 1. Lig’e yol alacağız. Bu önemli ilk karşılaşma ve kavuşacağımız yeni stadımız hakkında camiamıza ve değerli taraftarımıza bazı görüşlerimi bildirmek istiyorum.

Tüm Türkiye’ye sosyal sorumluluk bilinçleri ve karşılıksız arma sevdaları ile örnek olmuş taraftar grubumuz Karamanoğulları ve tüm Karaman FK. Sevdalılarından, en yüksek kalite standartlarına göre inşa edilen yeni yuvamızın bakımı, temiz tutulması, daima korunması konusunda ekstra hassasiyet rica ediyorum. Stadımıza her türlü yanıcı, patlayıcı madde (meşale, maytap vs.) sokulmasına ve stad içinde kullanılmasına izin vermemenizi rica ediyorum. Toplu olarak hakaret ve çirkin tezahürat yapılması, sahaya yabancı madde atılması halinde kulübümüzün ağır para cezası, saha kapatma cezası ve puan indirme cezası alacağını bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

Ekonomik anlamda bazı sıkıntı yaşamaktayız. Onun için stadımıza biletsiz olarak seyirci girmesine engel olmak hepimizin üzerine bir vazifedir. Ayrıca lisanslı ürünlerimizi tercih etmenizi de istiyorum. Her zaman dediğimiz gibi biz bize yeteriz.

Yıllar boyu nice zaferlerimize ev sahipliği yapacak yuvamızda göstereceğiniz sportmenlik değerlerine uygun davranışlar ve sadece arma aşkına yazılmış değerli bestelerinizle, sadece takımımıza vereceğiniz eşsiz güç sayesinde, tüm Türkiye’ye Karaman FK.’nın büyüklüğünü, centilmenliğini, idealistliğini bir kez daha kanıtlayacağımıza olan inancım tamdır.

Tüm Karaman FK. Sevdalılarını, Pazar günü saat 16:00’da, tarihe tanıklık etmek, umutlarımızın yeniden yeşeren ilk filizlerini birlikte görmek, 1. Lig’e uzanan ilk adımı elele atmak için Yeni Karaman Stadyumu’na bekliyorum! Maç saatinde yeni stadımızda tek bir boş koltuk dahi görmeyeceğime eminim! Tüm yönetim kurulum adına sizleri sevgi ve saygı ile selamlar, güzel bir gün dilerim. Her şey Karaman FK. için!" ifadelerine yer verdi.

Resim önizlemesi

Editör: Mehmet Akif Orhan