Oturarak Voleybol Türkiye Şampiyonası Sona Erdi Oturarak Voleybol Türkiye Şampiyonası Sona Erdi
  Proje çerçevesinde Özel Eğitim Anaokulunda spor malzemesi dağıtım töreni düzenlendi. Spor malzemelerinin Karaman’da 5 okula teslim edileceğini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Karadeniz, “Spor Aşkı Engel Tanımaz projemizin bu yıl ikinci etabını başlatmış bulunmaktayız. Karaman Özel Eğitim Anaokulunda düzenlenen törenle öğrencilerimize spor malzemelerimizi dağıttık. Gençlik ve Spor Bakanlığımızdan gelen spor malzemelerimizi diğer kalan okullarımıza da dağıtmaya devam edeceğiz. Ülkemiz özellikle paralimpik ve engelli sporlarında önemli hamleler yaptı. Proje kapsamında dağıtılan bu malzemeler de başarılı sporcularımızın yetişmesinde önemli katkı sağlayacaktır” dedi.  
  Özel eğitim öğrencilerine desteklerinin devam edeceğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ise, “Eğitim, her bireyin yaşamında önemli bir yer tutar. Ancak özel eğitim öğrencilerimiz için bu önem, daha da büyüktür. Onların hayatlarına dokunmak, onlara umut olmak, onların potansiyellerini keşfetmelerine ve gelişmelerine katkıda bulunmak, bizim en temel görevlerimizden biridir. Spor, sadece bedensel sağlık için değil, aynı zamanda sosyal etkileşim, özgüven ve disiplin gibi önemli değerleri de içinde barındırır. Bu malzemeler, özel öğrencilerimizin spor yapma imkanlarını artırarak, daha sağlıklı ve mutlu bireyler olmalarına yardımcı olacaktır” diye konuştu.
  Özel eğitim öğrencilerinin gönüllerince eğlendiği programda Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Karadeniz ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ayrıca öğrencilerle yakından ilgilenerek mutluluklarına ortak oldu. Program, spor malzemelerinin dağıtımının ardından günün anısına hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.
  Törene, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Karadeniz, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Özel Eğitim Anaokulu Müdürü Bekir Baynal, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Akgündüz, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Kaynak: HABER: R. RÜZGAR YEL