KMÜ'lü Ekip Teknofest'te Üst Tura Yükseldi KMÜ'lü Ekip Teknofest'te Üst Tura Yükseldi
Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü, engelli bireylerin sosyal hayata daha aktif katılımının sağlanması, toplumda duyarlılığın ve farkındalığın artırılması amacıyla 10-16 Mayıs Engelliler Haftası'nda özel eğitim öğrencilerini Özel Eğitim Şenliği'nde bir araya getirerek birçok etkinlik düzenledi.
Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok sloganı ile Türk Dünyası Kültür Parkı'nda gerçekleştirilen etkinliğe katılan Vali H. Engin Sarıibrahim, ve protokol üyeleri özel öğrencileri ve aileleri ziyaret ederek onlarla bir süre sohbet etti.
Kortej yürüyüşü ile başlayan ve folklor gösterisiyle devam eden programın açış konuşmasını İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan yaptı. "10-16 Mayıs tarihleri arasında Engelliler Haftası olarak kutlanan etkinliklerimizin açılış programına hoş geldiniz" diyerek konuşmasına başlayan İl Müdürü Mehmet Çalışkan, "Engellilik, sadece fiziksel bir durum değildir; aynı zamanda toplumsal ön yargılar, erişim engelleri ve fırsatlara eşit erişim gibi bir dizi engel de içerir. Her birimizin engelli adayı olduğu dünyada, hiçbir farklılık gönülden gönle dostluk, sevgi, kardeşlik üzerine kurulacak dünyanın en kuvvetli bağlarına engel olamaz. Unutmayalım ki, bir toplumun gerçek gücü, içinde yaşayan her bireyin potansiyelini tam olarak ortaya çıkarmasıyla ölçülür. Bu yolda en büyük destekçiler, ilk öğretmen anneler başta olmak üzere fedakâr ailelerimize, tüm özel eğitim çalışanlarımıza ve eğitimcilerimize, sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.
Engelli öğrenci velisi İlknur Harani'nin konuşması ile devam eden etkinlikte sirk ile ilizyon gösterisi ve uçurtma şenliğinde özel öğrenciler keyifli dakikalar yaşadı. Canlı müzik eşliğinde doyasıya eğlenen öğrencilere ve ailelerine programda pilav ikramında bulunuldu.

Kaynak: HABER: R. RÜZGAR YEL