Altın Çocuk Görkem’den Altın Madalya Altın Çocuk Görkem’den Altın Madalya
Okul sporları 2024 yılı faaliyet programı kapsamında Karaman’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar ve Gençler Oturarak Voleybol Türkiye Şampiyonası son gün oynanan final maçlarının ardından sona erdi.
Yunus Emre Spor Salonu’nda 10 okul takımından 120 sporcunun şampiyonluk mücadelesi verdiği müsabakalarda Karaman’ın genç sporcuları adeta tarih yazarak zaferlerini ilan etti. Yıldızlar kategorisinde Karaman İstiklal Ortaokulu, rakiplerini geride bırakarak Türkiye şampiyonu olmayı başardı. Aynı coşkuyu gençler kategorisinde yaşatan Karaman Hakkı Teke Spor Lisesi, birincilik kürsüsünde yerini aldı ve şehrine bir gurur daha yaşattı.
Şampiyon olan Karaman İstiklal Ortaokulu ve Karaman Hakkı Teke Spor Lisesinin başarılı sporcuları, zaferlerini taçlandırmak üzere İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ı ziyaret etti. İl Müdürü Çalışkan, “Oturarak Voleybol Türkiye Şampiyonası’nda İstiklal Ortaokulumuz ve Hakkı Teke Spor Lisemizin başarılı sporcularının sergilemiş olduğu üstün performans ve kazanılan zafer, bize bir kez daha gösterdi ki emek, sabır ve kararlılıkla elde edilmeyecek başarı yoktur. Şampiyon sporcularımızı yetiştiren kıymetli öğretmenlerimize ve ailelerimize teşekkür ediyorum. Bu şampiyonluklar, Karaman’ın spor tarihinde birer altın sayfa olarak yerini alacaktır. Hep birlikte, Karaman’ın geleceğini şekillendiren bu gençleri daha nice başarılara taşımak için el birliğiyle çalışacağız.” diye konuştu.
Ziyaret, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın başarılı sporcuları ödüllendirmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

Kaynak: RAMAZAN RÜZGAR YEL