Vatan sevgisinin, millî birlik ve beraberlik ruhunun kuşaktan kuşağa aktarılması ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin öğrencilere anlatılması amacıyla İbrahim Bey Ortaokulu öğrencileri gölge tiyatrosu sahnelendi. İbrahim Bey İlkokul ve Ortaokulunda gerçekleşen etkinliğe, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt, Hatice Sarıibrahim, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Program, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın okunmasıyla başladı. 

Ogrenciler Duygu Dolu Anlar Yasatti1

Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam eden programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İbrahim Bey Ortaokulu Müdürü Cihat Pınarcı yaptı.  Okul Müdürü Cihat Pınarcı’nın ardından İbrahim Bey Ortaokulu 7’inci sınıf öğrencileri tarafından sahnelenen Son Yoklama adlı gölge oyununda öğrenciler, Çanakkale destanını canlandırırken oyunu izleyenler duygu dolu anlar yaşadı. Programda 6’ıncı sınıf öğrencisi Ezgi Yıldırım’ın okuduğu Çanakkale Şehitleri isimli şiir davetlilerden tam not aldı.

Ogrenciler Duygu Dolu Anlar Yasatti3

Karaman 20 Nisan 2024 Cumartesi Karaman'da Hangi Eczaneler Nöbetçi? Karaman’da Cumartesi Günü Nöbetçi Olan Eczaneler Karaman 20 Nisan 2024 Cumartesi Karaman'da Hangi Eczaneler Nöbetçi? Karaman’da Cumartesi Günü Nöbetçi Olan Eczaneler

Karaman Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Meliha Dündar’ın seslendirdiği türküler ile devam eden program, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109'uncu yıl dönümü nedeniyle il düzeyinde düzenlenen yarışmalarda okulu temsil eden öğrencilere İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ve Hatice Sarıibrahim tarafından ödüllerinin verilmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

Ogrenciler Duygu Dolu Anlar Yasatti4

Kaynak: R. Rüzgar Yel