Karaman Belediyesi Şehir Mezarlığı geçtiğimiz günlerde kutlamış olduğumuz Ramazan Bayramında Karamanlı vatandaşların ve bayram dolayısı ile Karaman’a gelen gurbetçi vatandaşların uğrak noktası olmuştu. Ramazan ayı sonuna doğru ziyaretçi yoğunluğunun yaşandığı Karaman Şehir Mezarlığına köylerden, şehir içinden ve yurt dışından gelenler onlara dua ve Kur-an’ı Kerim okudu.

Mezarlik Calisanlarina Tam Not2

Ellerinde mezarlık görüntüleriyle KGRT KARAMAN Gazetesine gelen vatandaşlar "Özellikle Karaman Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü ekiplerine çok teşekkür ederiz. Kimsesiz kalmışların yıkılan mezarlarının tadilatlarının yanı sıra mezar taşında boyası atmış yazıların yenilenmesi takdire şayan. Bayramın üzerinden yaklaşık iki hafta geçmesine rağmen sadece bayram önü göz boyamak için değil bayram sonrası da canlanan doğayla beraber çiçeklerin bakımları ve temizlik çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini gördük. Kendilerine teşekkür etmek isteriz." değerlendirmesinde bulundular. 

Mezarlik Calisanlarina Tam Not1

Karaman’da Kayıp 9 Yaşındaki Çocuk Polis Ekiplerince Kısa Sürede Bulundu Karaman’da Kayıp 9 Yaşındaki Çocuk Polis Ekiplerince Kısa Sürede Bulundu

Kaynak: R. Rüzgar Yel